Na wystawie pokonkursowej, obok modeli wykonanych przez skierniewiczan, można obejrzeć wybrane modele z kolekcji skierniewiczanina Dariusza Michalskiego.

Na wystawie pokonkursowej, obok modeli wykonanych przez skierniewiczan, można obejrzeć wybrane modele z kolekcji skierniewiczanina Dariusza Michalskiego. (fot. Joanna Młynarczyk)

Kilkanaście modeli wpłynęło na konkurs ogłoszony przez skierniewicką modelarnię „Model na kwarantannie II”. W niedzielę (28.02), w Muzeum Historycznym Skierniewic akcja miała swój finał, nagrody odebrali wszyscy uczestnicy. Otwarta została także wystawa pokonkursowa.

Kierujący modelarnią skierniewicką, działającą przy Centrum Kultury i Sztuki zaproponowali mieszkańcom udział w konkursie na stworzenie dowolnego modelu. Finał akcji odbył się w niedzielę (28.02). Wpłynęło kilkanaście prac – modele plastikowe i papierowe.

Konkurs „Model na kwarantannie II” nie miał na celu wyłonienia najlepszych modelarzy, ale zachęcenie skierniewiczan do budowania modeli.

Cieszy nas to, że ich autorzy starają się stosować różne techniki modelarskie, które sprawiają, że mamy do czynienia z modelem realistycznym, pasjonaci dodają ślady eksploatacyjne takie jak zadrapania czy błoto – zwraca uwagę Tomasz Bakalarz, kierujący modelarnią.

Nagrody otrzymali wszyscy, którzy zgłosili się do konkursu i swoje modele przynieśli do muzeum. Po zakończeniu wystawy wrócą one do właścicieli.

Na wystawie pokonkursowej można także obejrzeć wybrane modele z kolekcji skierniewiczanina Dariusza Michalskiego. W trzech gablotach została umieszczona broń pancerna z okresu II wojny światowej (czołgi, działa, motocykle, broń rakietowa, wozy pancerne). Jest też kilka modeli powojennych, samochody i transportery opancerzone.

Nagrody i podziękowania za udział w konkursie „Model na kwarantannie II” otrzymali: Mieszko Michalski, Hubert Szewczyk, Anna Bitek-Kowalska, Arkadiusz Waracki, Aleksander Kłosiński, Wojciech Kowalski oraz Sławomir Kowalski.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

To był barwny i huczny Dzień Reymonta

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Dzień Dziecka: Młodzi opanowali miasto [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka w Zagrodzie Ludowej

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Charytatywny zlot samochodów i motocykli w...