Prelegentami tegorocznego Diecezjalnego Dnia Kobiet będą: Emilia Glugla, Małgorzata Rybak i ks. Adam Kubiś (fot. arch.).

Prelegentami tegorocznego Diecezjalnego Dnia Kobiet będą: Emilia Glugla, Małgorzata Rybak i ks. Adam Kubiś (fot. arch.).

Przed nami 8 edycja Diecezjalnego Dnia Kobiet. Wydarzenia, które każdego roku przyciągało do Skierniewic setki pań z całej diecezji, nie zabraknie także w tym roku. Odbędzie się on 6 marca, a tematem rozważań będzie „O samotności inaczej”. Niestety, z uwagi na trwająca epidemię, konferencje i wykłady zostały nagrane, będą transmitowane przez internet.

Forma tegorocznego wydarzenia nie jest doskonała, mamy bowiem świadomość, że spotkania twarzą w twarz nic nie zastąpi. Niestety innej możliwości niż transmisja online nie ma – podkreśla Agnieszka Napiórkowska, jedna z organizatorek wydarzenia.

W zeszłym roku, na kilka dni przed wydarzeniem, z powodu koronawirusa organizatorzy zmuszeni zostali odwołać spotkanie kobiet z całej diecezji. Przy ogromnej determinacji, z pomocą wielu osób, wydarzenie udało się przenieść do internetu.

Wzięło w nim udział ponad 4 tysiące osób, dużo więcej niż mogła pomieścić hala sportowa w Skierniewicach – zwraca uwagę Agnieszka Napiórkowska. – Miałyśmy nadzieję, że w tym roku dane nam będzie spotkać się już w realu, że stęsknione za sobą będziemy mogły popatrzeć sobie w oczy, porozmawiać przy herbacie. Niestety, groźny wirus jest wciąż w natarciu, dlatego nasze spotkanie odbędzie się online

– informuje.

W tym roku, w którym tak wiele osób z powodu pandemii doświadczyło samotności, temu zagadnieniu będą poświęcone rozważania prelegentów. Stąd też do hasła: „Jestem kobietą – Lubię to!” dopisane zostało: „O samotności inaczej”.

W czasie, w którym samotność stała się udziałem wielu osób, chcemy się nad nią pochylić, zastanowić się, czym jest i jak sobie z nią radzić – zapowiada Agnieszka Napiórkowska.

Podobnie jak w latach ubiegłych punktem programu rozpoczynającym wydarzenie będzie uroczysta msza św. w kościele św. Jakuba w Skierniewicach, odprawiona pod przewodnictwem biskupa Andrzeja F. Dziuby. Wezmą w niej udział tylko reprezentantki parafii w diecezji.

Od godziny 11.00 na stronie internetowej lowicz.gosc.pl będą zamieszczane kolejne punkty programu. W temat wprowadzi uczestników ks. Adam Kubiś, ksiądz diecezji rzeszowskiej, biblista, wykładowca przedmiotów biblijnych KUL, dla którego Biblia jest chlebem powszednim. Wygłosi konferencję: „Biblijna Judyta – skąd brać siłę w samotności”. Z kolei o tym: „Jak opiekować się sobą i swoją samotnością” opowie Małgorzata Rybak, żona, matka trójki dzieci, trener, coach, autorka książek i kilku blogów. Podczas spotkania swoim świadectwem podzieli się też Emilia Glugla, która mówi o sobie, że jest kobietą utkaną z miłości, oddaną Chrystusowi w konsekracji świeckiej, z powołania polonistka z marzeń niebawem psycholog.

Podawane przez prelegentów treści poruszają, wzruszają i zachęcają do głębokiej refleksji, do odważnej podróży w głąb siebie – zwraca uwagę Agnieszka Napiórkowska.

Także podczas tegorocznego spotkania nie zabraknie koncertu. W muzyczną podróż zabierze panie Magdalena Gorożankin, dziennikarka, która w czasie wolnym śpiewa. W jej wykonaniu będzie można usłyszeć wzruszające, nostalgiczne utwory różnych wykonawców.

Podczas tegorocznego Diecezjalnego Dnia Kobiet nie zabraknie akcji dobroczynnej.

Chcemy wesprzeć hospicja z terenu diecezji – zachęcają organizatorzy.

Można to zrobić odpisując jeden procent od swojego podatku, bądź przekazując pieniądze na cele statutowe. Organizatorzy DDK proszą o wsparcie dla: Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach, dla Stowarzyszenia Hospicjum „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy w Żyrardowie, Stowarzyszenia „Hospicjum Kutnowskie”, NZOZ Hospicjum Caritas Diecezji Łowickiej w Sochaczewie, bądź NZOZ Hospicjum Caritas Diecezji Łowickiej w Łowiczu.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Da 1 ponad rok temuocena: 67% 

  Przydatny - to zbyt mało mówi. Jest dobrą, rzetelną, ale i zwięzłą informacją. Napisany poprawnie po polsku (o co ostatnio coraz trudniej). Ważne też, że nie jest tylko suchą informacją. Czuje się zaangażowanie emocjonalne osób związanych z tym wydarzeniem. Pozdrawiam Da

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Łódzkie na Plus

Pierwsza Komunia Święta w kościele św....

Matczyne historie z Klubu Seniora "Ustronie": od...

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Druga edycja akcji „Badamy nie tylko mamy” w...

Idealny prezent na Dzień Dziecka

Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w...

Rowerem przez Mazowsze

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA