Kadeci MKS Ósemka Skierniewice zdobyli tytuł mistrzów województwa łódzkiego w koszykówce! (fot. Adam Michalski)

Udało się, koszykarska hegemonia ŁKS w łódzkim została przełamana. Podopieczni Adriana El-Warda z MKS Ósemka dzięki wygranym z ŁKS 74:65 (w Łodzi) i w Skierniewicach zapewnili sobie tytuł mistrzów województwa łódzkiego w koszykówce kadetów U15.

Pierwsze, kluczowe dla losów tytułu spotkanie odbyło się w Łodzi, w czwartek (11.03). To było pierwsze ligowe starcie niepokonanych drużyn w sezonie 2020/2021. Ósemka w Łodzi wystąpiła bez podstawowego środkowego, a trzech chłopców wróciło po chorobach i kwarantannach.

Początek meczu nie zwiastował niczego dobrego. ŁKS szybko objął prowadzenie 15:3, a prym w szeregach łodzian wiódł ponad dwumetrowy reprezentant Polski Szymon Borowski. Na przewagę gospodarzy Ósemka zaczęła odpowiadać, mozolnie odrabiając straty. Sygnał do ataku dał kapitan drużyny Dorian El-Ward, który zdobył 33 punkty.

Skierniewiczanie pod koniec drugiej kwarty wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Później nastąpił kolejny zryw gospodarzy. ŁKS osiągną 10-punktową przewagę w trzeciej odsłonie spotkania.  Ósemka pokazała jednak charakter, a skierniewiccy koszykarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.

– Świetnie zagrali Janek Łuczak i Maciek Wójcik, który rzucił ważną trójkę prawie z połowy boiska w ostatniej sekundzie pierwszej połowy – opowiada Adrian El-Ward, trener drużyny. – Bardzo dobre zawody w obronie rozegrali Patryk Trębacz i Igor Grzybowski. Filip Piechota pokazał, że potrafi brać na siebie grę w ważnych momentach. Każdy z zawodników Ósemki dał coś od siebie do zwycięstwa – dodaje.

Drużyna prowadzona przez trenerów Adriana El-Warda i Cezarego Włuczyńskiego kropkę nad "i" w kwestii tytułu mistrzowskiego miała postawić dwa dni później w Skierniewicach.

W sobotę, w hali OSiR przy ulicy Tetmajera skierniewiczanie podejmowali łodzian.

Od początku narzucili przyjezdnym swój styl i dominowali na parkiecie. Do przerwy prowadzili różnicą ponad 20. punktów i wydawało się (biorąc także pod uwagę zaliczkę z pierwszego ze spotkań) nic nie zabierze im wygranej w cyklu kadetów U15 w łódzkim.

Po przerwie gospodarze podkreślili fakt, że są najlepsza drużyną województwa, ponadto zapewnili sobie udział w rozgrywkach centralnych o mistrzostwo Polski kadetów 2020/2021.

Więcej na ten temat w najbliższym (18.03) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”.