Podniebną wystawę w minionym tygodniu podziwiali koledzy Marcina. Wszyscy inni też mogą ją zobaczyć, wystarczy zgłosić swoją chęć do siedziby hufca, a wizytę zaplanować w dzień roboczy w godzinach 8 – 16.

Podniebną wystawę w minionym tygodniu podziwiali koledzy Marcina. Wszyscy inni też mogą ją zobaczyć, wystarczy zgłosić swoją chęć do siedziby hufca, a wizytę zaplanować w dzień roboczy w godzinach 8 – 16. (fot. Joanna Młynarczyk)

Kosmiczna wystawa urządzona w jednym z pomieszczeń siedziby Hufca Pracy 5-23 w Skierniewicach jest już gotowa! Tym samym spełniło się jedno z marzeń Marcina Foksa, ucznia Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, miłośnika fantastyki i Gwiezdnych Wojen.

O planach wystawy 16-letniego ucznia skierniewickiego Mechanika pisaliśmy w połowie lutego. Pasjonat Gwiezdnych Wojen opowiedział nam o swoich zainteresowaniach, a także najnowszym pomyśle, zrodzonym podczas narodowej kwarantanny, kiedy to przygotował kolekcję maszyn z kartonu, inspirowaną Gwiezdnymi Wojnami. Chłopak marzył wówczas, by ekspozycją swoich prac podzielić się z rówieśnikami, zaprosić na wystawę. Marzenie to, przy wsparciu kadry Hufca Pracy 5-23 spełniło się. W minionym tygodniu nastolatek oprowadził kolegów po ekspozycji. Wrażenie robią iskrzące na niebie, podświetlane planety, ale główną rolę grają statki kosmiczne. Szesnastoletni autor wykonał w sumie jedenaście maszyn.

Jest gwiezdny niszczyciel, lekki krążownik, prom imperialny, machina krocząca, Sokół Millennium, gwiazda śmierci, korwety, w sumie jedenaście maszyn

– mówi Marcin Foks.

W ślad za Marcinem idą kolejni uczniowie z ZSZ nr 2, którzy chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami, co bardzo mnie cieszy – podkreśla Anna Figat, komendant Hufca Pracy 5-23. – Eryk Niewczas, przewodniczący młodzieżowej rady hufca, który uczy się na kucharza wyszedł z propozycją zorganizowania warsztatów kulinarnych. Karolina Sobieśniewska, ucząca się sztuki fryzjerstwa fotografuje, rysuje, śpiewa, gra na ukulele, interesuje się kulturami japońską i koreańską, również chce przygotować ekspozycje swoich rysunków. Podobnie Adrian Nalej, który pięknie maluje – wymienia uczniów komendant skierniewickiego hufca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

„Mazowsze. Wiadomości z regionu”

Kto dziś choruje na COVID?

Wesoły Dzień Jabłuszka w Zielonym Zakątku

Wygrała skierlotka o intensywnym, jabłkowym smaku

Wybory Kwiatu Skierniewic 2021

Parada przeszła ulicami Skierniewic (ZDJĘCIA)

Uroczyste otwarcie wrześniowego święta

Poczuj smak miasta

Targi Ogrodniczo-Rolne w Skierniewicach