W stolicy dwa medale wywalczyła Oliwia Zakrzewska (z lewej).

W stolicy dwa medale wywalczyła Oliwia Zakrzewska (z lewej). (fot. UKS Nawa)

Grupa pływaków UKS Nawa Skierniewice w sobotę (13.03) rywalizowała w stolicy, gdzie odbyły się prestiżowe zawody „Od Młodzika do Olimpijczyka”. W gronie drużyn reprezentujących 55. klubów UKS Nawa zajął 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Rywalizacja ze względu na panujące zasady sanitarne odbywała się na dwóch pływalniach jednocześnie. Reprezentanci UKS wspólnie z trenerami: Bartłomiejem Miśtą, Arturem Zakrzewskim, Kamilem Szczepaniakiem oraz reprezentantem rodziców Witoldem Pietrowskim rywalizację rozpoczęli w sobotę rano, aby pod koniec dnia świętować znakomite wyniki.

Wśród chłopców Bartłomiej Karwat który wywalczył brązowy medal w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym i był 5. w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym. W ścisłym finale pływał także Sebastian Głowacki, który był 6. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.

Dziewczęta UKS Vis zdobyły aż 9 medali.

Weronika Lesiak wywalczyła złoto w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym. Alicja Rodziewicz zdobyła złoty medal w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym oraz srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Zuzanna Denisiewicz wywalczyła w złote medale w konkurencjach 100 metrów stylem grzbietowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Pola Drążkiewicz zakończyła start ze srebrnym medalem w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, była również 4. w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym. Oliwia Zakrzewska zakończyła udział w zawodach z 2. medalami, srebrnym w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym oraz brązowym w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym. Lena Wieczorek wywalczyła brązowy medal w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.

Więcej na ten temat w najnowszym (18.03) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”.