Prokurator umorzył postępowanie

Podczas przeprowadzanych w gminie konsultacji społecznych dotyczących nadania praw miejskich Bolimowowi i budowy węzła na A2 posłużono się metodą głosowania na kartach. Część z nich organizatorzy uznali za sfałszowane. Śledczy nie dopatrzyli się podstaw do postawienia zarzutów.

Na terenie całej gminy karty do głosowania roznosili sołtysi. Po jej wypełnieniu można ją było wrzucić do jednej z 12 urn umieszczonych na terenie całej gminy. Można też było oddać głos online, ale z tej możliwości skorzystało tylko 30 osób.

– Mieliśmy wątpliwości co do prawidłowości oddania wszystkich głosów – mówi Patryk Kołosowski, zastępca wójta gminy Bolimów. – Sprawdziliśmy wszystkie karty i okazało się, że w jednej miejscowości wróciło do nas więcej kart niż wydaliśmy, i okazało się, że 97 głosów oddano na kartach niewydanych przez urząd gminy.

Sprawę zgłoszono na policję. Karty zostały zabezpieczone na czas jej wyjaśnienia.

– Policja wydała postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania i na ten moment sprawa została zamknięta – informuje Magdalena Studniarek, oficer prasowy KMP Skierniewice.

Prokurator rejonowy w Skierniewicach nie wyraził zgody na zamknięcie sprawy i wydał policji polecenie o wszczęciu postępowania.

– Policja skierowała do prokuratury projekt postanowienia o odmowie wszczęcia postanowienia z powodu braku znamion przestępstwa, który nie został przez prokuratora nie został zatwierdzony – informuje Magdalena Hryniewicz-Rucińska, prokurator rejonowy w Skierniewicach. – Prokurator nie zgodził się z decyzją policji i nakazał wykonanie szeregu czynności sprawdzających w tym postępowaniu, czyli wszczęcia postępowania i wykonania czynności procesowych. Policjanci wykonali zalecone czynności i prokurator po zapoznaniu się z ich wynikami umorzył postępowanie.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 8 kwietnia, który możesz też kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Karolina jest już po operacji

Zbudowali szkołę w Minecrafcie

Rozlane paliwo na A2. Utrudnienia w kierunku...

Planują jesienny kiermasz w Prusach

Papierosy i tytoń bez akcyzy

Nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście

Tragedia pod Skierniewicami. Znaleziono zwłoki w...

Lisy w akcji czyli murale w Chlebowie

Kapliczka św. Rocha zostanie odnowiona