Wyrok nie jest prawomocny. Gdyby mężczyzna nie złożył zażalenia i zapłacił zasądzoną grzywnę wyrok uległ by zatarciu po roku. Prokuratura nie odwoływała się od postanowienia sądu. Wyrok zaskarżył natomiast pełnomocnik sportowca.

Wyrok nie jest prawomocny. Gdyby mężczyzna nie złożył zażalenia i zapłacił zasądzoną grzywnę wyrok uległ by zatarciu po roku. Prokuratura nie odwoływała się od postanowienia sądu. Wyrok zaskarżył natomiast pełnomocnik sportowca.

Przed Sądem Rejonowych w Rawie Mazowieckiej zapadł wyrok w sprawie Mateusza B., skierniewickiego judoki, brązowego medalisty Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Oskarżony o posiadanie i sprzedaż niewielkich ilości marihuany sportowiec został skazany na grzywnę w wysokości prawie 4,5 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny. Od postanowienia odwołał się obrońca B.

Sprawa ma swój początek w połowie ubiegłego roku. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw narkotykowych 11 czerwca przy ul. 1 Maja w Rawie Mazowieckiej zatrzymali do kontroli saaba. Przeprowadzili kontrolę, w trakcie której u dwóch pasażerów ujawnili łącznie 3,5 grama suszu roślinnego (marihuany). Dalsze czynności procesowe wykonane pod nadzorem prokuratura doprowadziły do ustalenia i przedstawienia zarzutów trzeciemu mężczyźnie.

Mateusz B. miał dwa zarzuty sprzedaży drobnych ilości marihuany, po 1,5 grama, za niewielkie kwoty. W akcie oskarżenia znalazł się też zarzut jednorazowego nieodpłatnego udzielenia marihuany koledze i zarzut posiadania ziela konopi (2,6 grama).

Adrian B. został oskarżony o posiadanie niewielkiej ilości marihuany (0,7 grama).

Trzecim oskarżonym jest Michał A. Mieszkaniec powiatu skierniewickiego, jako jedyny z trójki oskarżonych miał zastosowany dozór policyjny. Ma trzy zarzuty udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej niewielkich ilości środków odurzających. Jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania.

Saab został zatrzymany do rutynowej kontroli. Skierniewiczanie chcieli spełnić popołudnie nad rawskim zalewem.

28 grudnia do Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej trafił akt oskarżenia wobec trzech mieszkańców powiatu skierniewickiego. W marcu zapadł wyrok (17.03) w sprawie dwóch z trzech oskarżonych.

Adrian B. – oskarżony o posiadanie niewielkiej ilości marihuany został uznany za winnego. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na rok próby. Mężczyzna ma też zapłacić 1000 zł świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok przed Sądem Rejonowym w Rawie Mazowieckiej usłyszał też sportowiec, Mateusz B. Sąd uznał go za winnego wszystkich czterech stawianych zarzutów.

– Z tą zmianą, że trzy czyny w ocenie sądu stanowią przypadki mniejszej wagi – wyjaśnia Piotr Sujka, prezes Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej.

Wypadkiem mniejszej wagi, w ocenie sądu, były dwa zarzuty dotyczące udzielenia (sprzedaży) niewielkich ilości marihuany, a także posiadania narkotyku. Judoka został skazany na łączną karę grzywny w wysokości 4400 złotych (220 stawek dziennych po 20 zł). Sąd zasądził też przepadek kwoty, którą uzyskał ze sprzedaży marihuany (148 zł) oraz obciążył oskarżonego kosztami sądowymi.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 7
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

Święto Policji w Skierniewicach

Śmiertelne potrącenie rowerzystki

Płomienie w mieszkaniu. Poparzone dwie osoby

Auto zawisło na ogrodzeniu. Jedna osoba w szpitalu...

Płomienie w Bolimowskim Parku. Zapalił się...

Za 200 złotych trafiła do bagażnika

Rozkradli ogrodzenie boiska. Wójt wyznaczył...

Pożar w centrum Skierniewic

Pożar domu. Jedna osoba poparzona

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA