Mówili, że jestem podejrzany o popełnienie przestępstwa. Gdy zwróciłem uwagę, że radiowozami parkują na prywatnym terenie i łamią prawo zastawiając wejście do mojej firmy, policjant włączył w samochodzie sygnały świetlne. Poinformował, że podczas interwencji może parkować, gdzie mu się podoba – mówi Michał Nicia, skierniewicki przedsiębiorca.

Mówili, że jestem podejrzany o popełnienie przestępstwa. Gdy zwróciłem uwagę, że radiowozami parkują na prywatnym terenie i łamią prawo zastawiając wejście do mojej firmy, policjant włączył w samochodzie sygnały świetlne. Poinformował, że podczas interwencji może parkować, gdzie mu się podoba – mówi Michał Nicia, skierniewicki przedsiębiorca. (fot. nadesłane)

Klub Sportowy Inverno to stowarzyszenie, które powstało przy siłowniach należących do Michała Nici. Potwierdzenia wiarygodność organizacji szukamy w urzędzie miasta. KS znajduje się na liście podmiotów, które otrzymały w 2021 roku dotację na działalność w wysokości 20 000 złotych. Organizacja, jak informuje przedsiębiorca, przyznaje trenującym w klubie stypendia. Tyle wystarczy, by zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” ( z kolejnymi aktualizacjami) pozwolić zawodnikom trenować na siłowniach Inverno w lockdownie.

– Nie łamię prawa, działam zgodnie z jego literą – podkreśla Michał Nicia. Dla wyjaśnienia prowadzącego klub, a także dla interpretacji prawnej zrozumienia nie znajdują policja czy sanepid.
W ostatnim tygodniu codziennie kilka radiowozów blokowało wejścia do dwóch siłowni Nici w Skierniewicach. Kilkunastu policjantów zajmowało się prewencyjną obserwacją obiektów, w których mogło dojść do popełnienia przestępstwa. W niedzielę nad ranem policja zapukała do mieszkania przedsiębiorcy, by wręczyć mu decyzję o zakazie prowadzeniu działalności.

– Naliczyłem 25 policjantów, byli terytorialsi, urzędniczka sanepidu, zafundowano mi kontrole skarbowe. Żaden z urzędników nie przedstawił nakazu, podstawy działania. Część z nich była w cywilnych ubraniach. Wydawało mi się, że najdziwniejszym, co mogła zrobić policja, było niewpuszczenie właściciela nieruchomości, w której prowadzę działalność do budynku i zażądanie od niego przedstawienia aktu własności. Byłem zszokowany, gdy siedziby firm były kontrolowane pod moją nieobecność. W niedzielę (11.04) wczesnym rankiem uzbrojeni policjanci weszli do mojego domu. Wręczyli mi dokument zakazujący prowadzenia działalności gospodarczej. Przeczytałem, że sanepid zdecydował zamknąć moją firmę. Zapytałem o podstawę prawną, odpowiedzi nie usłyszałem – opowiada mężczyzna.
Gdyby nie kilkanaście filmów zarejestrowanych przez skierniewiczan – przypadkowych świadków, klientów firmy Michała Nici, jego pracowników – można by uznać, że przedsiębiorca dodał swojej relacji dramaturgii.

– Legalnie prowadzę działalność gospodarczą zarejestrowaną w Łodzi, nachodzą mnie urzędnicy ze Skierniewic. Legalnie prowadzę również fundację rozwoju i promocji sportu, która ma swoich stypendystów. W świetle prawa ci sportowcy mogą prowadzić treningi. W klubach zajmuję się również sprzedażą suplementów sportowych – akurat ta działalność w lockdownie może być prowadzona, jak inny handel środków przeznaczonych do spożycia. Tymczasem ci, którzy mają stać na straży prawa nie znają go, a wręcz jawnie je łamią – mówi Michał Nicia.
– Policjanci zaczepiali ludzi, którzy w ich ocenie mogli chcieć wejść do mojej siłowni. Pytałem, jakim prawem? – relacjonuje przedsiębiorca.
– Tłumaczyłem, że równie dobrze te osoby chcą wykupić karnet, wydłużyć kartę, uregulować należność, czy choćby kupić jeden z produktów. Pytałem – dlaczego mi utrudniacie życie?!
Przedsiębiorca – jak deklaruje – zatrudnia 25 osób, dla kilkunastu z nich praca w Inverno jest jedynym źródłem zarobku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ W PAPIEROWYM WYDANIU „GŁOSU”

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 40

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 7
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~kaspersky 2 3 miesiące temuocena: 50% 

  Artykuł sponsorowany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zagłoba.... 1 3 miesiące temuocena: 50% 

  A może zatrudnić się do zbierania kartofli, kondycja się poprawi, przy okazji da się nico zarobić i nie będzie konfliktu z prawem. Produkcja dwutlenku węgla nie pójdzie na marne. Nie, a może tak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Maciek 0 3 miesiące temuocena: 33% 

  Na vodke nie mogę przyjść

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Maniek -1 3 miesiące temuocena: 55% 

  Jak czytam te negatywne komentarze to zastanawiam się czy ktokolwiek był kiedykolwiek na siłowni ?? I czy wie kto i po co tam przychodzi, to ze rząd jest banda przestraszonych podstarzałych bogobojnych idiotów bojących się wszystkiego co może odebrać im władze, to jeszcze policja , sanepid, wojsko zachowują się tak jak by nie mieli mózgu . Już tłumacze, po zachowaniu tych pajacyków stwierdzić można jedynie to ze to „ ludzie pizdy „ słynny tekst z ostatniego filmu pasikowskiego. Bici w szkole przez kolegów, olewani przez dziewczyny, poniżani w domu wiec wskoczyli w mundurki bo w normalnej pracy trzeba myśleć, a w policji wykonywać rozkazy nawet jak wychodzą od debila to nasze dzielne skrzaty i tak zrobią co im karzą :))). Wstyd formacji przynoszą ci którzy wbrew przysiędze szykanują w ten sposób. Bo prawdziwe psy to łapią bandytów a nie nachodzą obywateli za których podatki dają żreć rodzinie, to się tyczy również sanepidu, ciepłe posadki i kisiel zamiast mózgu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ja -2 3 miesiące temuocena: 67% 

  No niestety ale przedsiebiorcy, którzy finansują całe państwo z jego instytucjami i mundurówką są szykanowani. Szczególnie za obecnych rządów Pis który wprost nienawidzi przedsiębiorców, zupełnie jak komuniści się zachowują. Jedyne co chcą to zabrać przedsiębiorcom ile się da żeby mieć na te swoje 13,14,....30tki i inne takie co obiecują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ania -3 3 miesiące temuocena: 79% 

  Dużo firm działa po cichu i biorą dotacje. Są firmy które nie mogą nic dostac bo ich kod pkd na to nie zezwala. A dzialac nie moga bo duzo firm pozamykanych jest więc co mają zrobić. Ale na to nikt nie patrzy że mają duże straty. Daje się ciągle tym samym. Minie jeszcze trochę czasu A bezrobocie będzie większe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~? -4 3 miesiące temuocena: 43% 

  Wygląda jak darmowa reklama pod pretekstem poszkodowanego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ayyyyyyaaaa -5 3 miesiące temuocena: 50% 

  Do Tom , stypendysta, zawodowiec czy amator... każdy z nich jest Klientem jeżeli korzysta z usług danego przedsiębiorstwa. A Ty jak tam sobie na to patrzysz to Twoja sprawa :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tom -6 3 miesiące temuocena: 74% 

  Do Ayyyyyyaaaa To w końcu walczy o klientów czy o stypendystów? Coś śliska ta litera prawa u biznesmena.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~98765431 -7 3 miesiące temuocena: 39% 

  Ten komentarz wygląda jak żenada.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ayyyyyyaaaa -8 3 miesiące temuocena: 50% 

  Żadna reklama... fakty , przedsiębiorca, który do końca walczył i dalej walczy o swój biznes i Klientów!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kasia87 -9 3 miesiące temuocena: 71% 

  Konkurencja wściekła i wylewa żale pod postem, bo nie mieli jaj, żeby się nie poddawać, tylko ściągnęli kasę od klientów za kolejne licencje i tego samego dnia sami z siebie zamknęli! Wyłudziliście ode mnie pieniądze! A Inverno chociaż walczyło o swoich klientów do końca!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kasia87 -10 3 miesiące temuocena: 67% 

  -1 a może o możliwość normalnego życia i nie łamania moich praw konstytucyjnych?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~1 -11 3 miesiące temuocena: 39% 

  chyba o ich kasę, nie mylmy pojęć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Phi... -12 3 miesiące temuocena: 39% 

  Strasznie słabe to o czym piszecie. Wstyd! Stawiać jeszcze p. Nicię na pozycji poszkodowanego. Bidulek faktycznie. Przecież na tej siłowni bez żadnych ograniczeń trwały treningi ,a z kont klientów pobierano opłaty miesięczne za karnety. Chyba autorka nie wie o czym pisze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zośka -13 3 miesiące temuocena: 82% 

  Myśle, że policja powinna Panu zabronić pracować i nie dać za to żadnych pieniędzy i powiedzieć - idź Pan do Sądu, bidulku i walcz o swoje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ayyyyyyaaaa -14 3 miesiące temuocena: 63% 

  ale wszystko zgodnie z prawem! więc tak! jest poszkodowany !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kamil -15 3 miesiące temuocena: 74% 

  Nie jest w tym wypadku poszkodowany? Działał zgodnie z literą prawą, robił wszystko należycie, a był nagabywany przez władzę, siłą chciały wymusić na nim zamknięcie siłowni i w końcu się udało. Jak jest napisane w tekście bez żadnej podstawy prawnej. Czy pan/pani chciałby/aby, żeby funkcjonariusze wtragneli do pańkiego domu i bez żadnego nakazu go przeszukali. Czy byłaby pani/pan oburzona, że bez jakiej kolwiek podstawy wywracają pański dom do góry nogami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ayyyyyyaaaa -16 3 miesiące temuocena: 63% 

  ooooo widzę, że konkurencje boli biznes p. Michała , niech boli jeszcze bardziej bo działała zgodnie z prawem:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Waldek -17 3 miesiące temuocena: 40% 

  21.05.2020 dostał Pan 108 000 zł subwencji z PFR na pracowników , plus zwolnienia z ZUS i dotacje. Więc tak jak wszystkie siłownie dostał Pan rekompensatę żeby niepotrzebnie nie narażać ludzi na zarażenie wirusem. Szukanie luk w przepisach to zwykłe cwaniactwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ayyyyyyaaaa -18 3 miesiące temuocena: 68% 

  Policz sobie Waldku wszystkie koszta związane z prowadzeniem działalności i utrzymaniem pracowników a potem podziel sobie te dotacje... w tym wypadku dwa obiekty, 25 pracowników i opłaty.... te ponad 100 tyś . to jak kot napłakał... Sport to zdrowie i brawa dla p. Michała za możliwość budowania odporności. Jakie narażanie ludzi na zarażenie wirusem?? W Biedronce i innych marketach są tłumy! Ludzie ocierają się o siebie i rozumiem, że tam nie ma ryzyka? Otwórz oczy... KOMUNA WRACA

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zdziwiony -19 3 miesiące temuocena: 81% 

  Jeszcze jedna kwestia co do dzielenia tych wielkich dotacji. Każdy jeden który nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gosp tylko jest etatowym pracownikiem, ma roszczeniowe podejście, że pensja mu się należy jak psu kość. Pracodawca/właściciel z czego ma się utrzymać w tym momencie? Wszystkie środki ma przeznaczyć na wynagrodzenia, a sam będzie żył powietrzem? Zaraz ktoś napisze że ON ma kasę. No tak. Idąc tym tokiem to skoro właściciel zarabia i ma oszczędności to to samo powinno się tyczyć pracowników. Zarabiacie to tez nauczcie się oszczędzać i wyciagajcie ze skarpet. Zaczną się przedsiębiorcy wypinać na pracowników, to zaczną ludzie rozsądniej myśleć. Więcej empatii, a nie złości. Kończy się okres ochronny pracowników po wsparciu rządowym. Oby nie było lawiny zwolnień. Wtedy takiego Nicię i podobnych będziecie po rękach całować żeby dał miejsce pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zdziwiony -20 3 miesiące temuocena: 83% 

  Waldziu, policz teraz. Dotacja dzielona przez ilość pracowników i wyjdzie Ci ile na jednego firma dostała. Teraz podziel to przez ilość miesięcy lockdownu i zobaczysz na jaki czas wystarczy wsparcie rzadu. Liczmy dalej. Czynsz, ogrzewanie, światło itp itd x kilka miesięcy. Skąd na to wziąć pieniądze? Nie pisze tego w kontekście opisanej siłowni ale bezradności przedsiębiorców w czasie pandemii. W telewizji za to piękne filmy partii rządzącej o wsparciu itp. Proszę się przejść po mieście i zobaczyć ile zlikwidowanych firm itp. Jeszcze trochę i w Skierniewicach kupisz tylko bułkę na kolację i ewentualnie bilet na pociąg by szukać pracy w stolicy. Smutne to.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Krysia -21 3 miesiące temuocena: 82% 

  Waldek, widać, że o biznesie wiesz tyle, co nic. PFR był za POPRZEDNI lock down. Cwaniactwem jest zakazywanie prowadzenia biznesów rozporządzeniem, a nie ustawą, co jest łamanie konstytucji!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marta -22 3 miesiące temuocena: 37% 

  Jeśli wszystkie siłownię w Skierniewicach umieją się dostosować to konkurencja też powinna działać na takich zasadach. A tylko jak zwykle inverno nie umie się dostosować. Nie mówię że to zgodne z prawem ale nie fair wobec reszty przedsiębiorców. Jak wszyscy to wszyscy. A nie jeden przedsiębiorca ściąga do siebie klientele kosztem innych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tomekk -23 3 miesiące temuocena: 79% 

  A może pozostałe siłownie też powinny działać i nie poddawać się bezprawnym represjom?? Czemu Marta uważasz, że powinni się poddawać działaniom niezgodnym z prawem jak sama zauważasz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Laura -24 3 miesiące temuocena: 88% 

  Uważam, że tutaj pani się myli, ponieważ jeżeli komuś zależy i znajdzie sposób, żeby jego przedsiębiorstwo działało i przynosiło zysk to dlaczego ma siedzieć cicho i nic nie próbować bo konkurencja nie chce nawet pomyśleć co by tu zrobić, żeby ich przedsiębiostrwo działało prężnie? Takim tokiem myślenia zapętlamy się koło, skoro ja mam źle to niech każdy tak ma, nie ważne, że mogę wpaść na coś innowacyjnego. Bedę siedzieć cicho, żeby nie mieć przypadkiem lepiej od inncyh. No proszę państwa nie zyjemy w komunistycznym kraju gdzie wszytsko jest jednolite i wszyscy mają mieć po równo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Laura -25 3 miesiące temuocena: 91% 

  Uważam, że tutaj pani się myli, ponieważ jeżeli komuś zależy i znajdzie sposób, żeby jego przediśbiostwo działało i przynosiło zysk to dlaczego ma siedzieć cicho i nic nie próbować bo konkurencja nie chce nawet pomyśleć co by tu zrobić, żeby ich przedsiębiostrwo działało prężnie? Takim tokiem myślenia zapętlamy się koło, skoro ja mam źle to niech każdy tak ma, nie ważne, że mogę wpaść na coś innowacyjnego. Bedę siedzieć cicho, żeby nie mieć przypadkiem lepiej od inncyh. No proszę państwa nie zyjemy w komunistycznym kraju gdzie wszytsko jest jednolite i wszyscy mają mieć po równo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Skierniewiczanka -26 3 miesiące temuocena: 69% 

  Pójdzie do sadu, sprawa się wyjaśni... tylko firmy już nie będzie, a pracownicy nie wiadomo za co będa żyć? Sprawy w sądzie toczą się latami! Proponuje obejrzeć A policja ma tu i teraz przestrzegać prawa - to w końcu funkcjonariusze publiczni!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Yeti -27 3 miesiące temuocena: 48% 

  I dobrze. Prawo jest dla wszystkich. A pani redaktor tuba propagandową Skierniewickiego Ratusza wzięła w obronę p. Nicie bo to przyjaciel prezydenta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Polaki=Robaki -28 3 miesiące temuocena: 91% 

  Polak cieszy się z faktu że ktoś kto nie popdporządkował się przepisom o wątpliwej legalności i o wątpliwej skuteczności tak jak on, był nękany i nachodzony w wątpliwie legalny sposób. Aż został zmuszony do podporządkowania się i ma teraz tak zle jak on. Taki wasz wygląd, kraby w wiaderku, jak ktoś próbuje wyjść to wy ściagacie go spowrotem do środka. Może zamiast cieszyć się w internecie, że ktoś tak jak ty trafił pod but jakiegoś urzędasa, to spróbowałbyś czasami spod niego wyjść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~1234 -29 3 miesiące temuocena: 48% 

  Swoją drogą bardzo stronniczy materiał stworzony na odczuciach właściciela. Przecież pójdzie do sądu sprawa się wyjaśni. Uzbrojeni policjanci .... A jacy mają być? Nie wyobrażam sobie policjanta bez pistoletu to jak powiedzieć, że listonosz przyszedł z torbą i nie wiadomo co on w niej miał. Trochę nakręconie dramatu. Weszli do domu to było nie otwierać drzwi i już. Ludzie nie dajcie się też trochę zwariować. Teraz każde słowo policjanta jest dla Was nielegalne są przecież kodeks wykroczeń, kodeks karny od dawien dawna. To jak ludzie przrklinaja i później nie chcą podać danych... no właśnie to jest wykroczenie przecież. Czy legalne czy nie legalne to powie Sąd, właściciel przecież może złożyć skargę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zbulwersowana -30 3 miesiące temuocena: 73% 

  Niestety ale w dzisiejszych czasach przestrzeganie konstytucji przez obecną władze rękami policji jest rzeczą zapomnianą czyli i przepisy, których policja nie przestrzega bijąc np bezbronne kobiety, to też stawia ich w tak cudownym świetle? Później dziwią się ze ludzie nie maja do nich szacunku.. Policja oczywiście musi być ale nie od wykonywania nielegalnych rozkazów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja -31 3 miesiące temuocena: 84% 

  A gdzie ten żołnierz ma maske???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja -32 3 miesiące temuocena: 79% 

  To nie jest żołnierz, tylko chłopiec bawiący się w żołnierza ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS