Sezon piłkarski w skierniewickiej klasie okręgowej zostanie zakończony w nowej formule, z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową.

Sezon piłkarski w skierniewickiej klasie okręgowej zostanie zakończony w nowej formule, z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową. (fot. Adam Michalski)

Już w najbliższy weekend (24-25.04) zespoły występujące w skierniewickiej okręgówce wrócą na boiska. W związku z wstrzymaniem sezonu zmianie uległa formuła rozgrywek. Stawka ligowców została podzielona na dwie grupy, mistrzowską i spadkową.

Przypomnijmy, piłkarska rywalizacja amatorów została wstrzymana w sobotę (20.03). Nie odbyły się spotkania zaplanowane na marcowe weekendy (20-21.03) oraz (27-28.03), przełożono także mecze seniorów, które miały się odbyć w świąteczny weekend, a także kolejne (10-11.04) i (17-18.04). Luzowanie obostrzeń w sporcie umożliwiło powrót na boiska w niższych ligach piłkarskich od poniedziałku (19.04).

– W łódzkim mamy 4 grupy okręgówki. Przed największym wyzwaniem stoimy w Skierniewicach, gdzie gra najwięcej drużyn – mówił jeszcze w poniedziałek (19.04) Adam Kazimierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. – Tu uciekło nam już 5 terminów. Druga grupa okręgówki do rywalizacji (piotrkowska) wróci już w środę (21.04), we wtorek w Skierniewicach na stadionie Unii mamy spotkanie z przedstawicielami klubów z niższych lig okręgu skierniewickiego, które będzie miało na celu wypracowanie stanowiska dotyczącego formy kontynuacji rozgrywek – dodał prezes.

Rozważane były trzy warianty. Pierwszy zakładał, że zaległe serie gier rozgrywane będą w środy. Drugi, to podział ligi na grupę mistrzowską i spadkową. Trzeci to wydłużenie rozgrywek do końca czerwca, a nawet gra w lipcu.

– Jestem bardzo zbudowany po wtorkowym spotkaniu, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klubów skierniewickiej okręgówki – twierdzi prezes Kazimierczak.

Anulowana została pierwsza wiosenna kolejka, która odbyła się jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń. Ponadto ustalono, że od najbliższego weekendu rozgrywki toczyć się będą w dwóch grupach, mistrzowskiej (7 najlepszych drużyn po jesieni) i spadkowej.

– Decyzja zapadła jednomyślnie. W mistrzowskiej zagramy systemem każdy z każdym, czyli 12 spotkań. W spadkowej będzie to jedno spotkanie między poszczególnymi zespołami z założeniem, że jeśli zespół z danym rywalem jesienią grał na wyjeździe, wiosną zagra u siebie i odwrotnie – zaznacza prezes.

W sezonie 2021/2022 w skierniewickiej grupie okręgówki ma zagrać 16 drużyn. Oznacza to, że biorąc pod uwagę awans 1. drużyny z A klasy, z ligi okręgowej wiosną spadną aż 4 zespoły. W grupie spadkowej (11 drużyn) jest aż 6 ekip z powiatu skierniewickiego i 1 z miasta.

Rywalizacja od najbliższego weekendu będzie przebiegała w nowym reżimie. Jednocześnie na obiekcie piłkarskim będzie mogło przebywać maksymalnie 25 osób. Limit wyczerpią dwie drużyny, łącznie 22 graczy oraz sędziowie (3).

Taki stan rodzi problemy i pytania. Czy zawodnicy rezerwowi oraz trenerzy będą przebywali poza stadionem? Co w przypadku kontuzji zawodnika, kiedy na murawie będzie musiała pojawić się osoba ze służby medycznej?

– W związku z limitem, dysponujemy stanowiskiem Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym interpretacja limitu dotyczy tylko i wyłącznie płyty boiska, a nie terenu wokół niej. Także trenerzy i zawodnicy rezerwowi będą mogli przebywać na obiekcie – twierdzi Adam Kazimierczak, prezes ŁZPN.

Mecze nadal będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Rajd Lata w sierpniu?

Weekend z Pucharem Starosty

Ostatni sparing Unii. Na inaugurację ligi...

Znamy pary półfinałoweTurnieju o Puchar Starosty...

Już w sobotę Festiwal Triathlonu Rawa Mazowiecka...

Po roku przerwy wraca Triathlon Skierniewicki!

Zespoły Ósemki w finałach mistrzostw Polski

Pływacy UKS Nawa w krajowej ścisłej czołówce

Kadra niemal kompletna. Remis Unii z drugoligowcem