– Żeby zachować zdrowie, trzeba być aktywnym, uprawiać sport, a w codziennej diecie sięgać po warzywa i owoce. To wcale nie jest proste – przyznaje Michał Sobczak, laureat pierwszego miejsca w konkursie „Piramida Zdrowego Żywienia”.

– Żeby zachować zdrowie, trzeba być aktywnym, uprawiać sport, a w codziennej diecie sięgać po warzywa i owoce. To wcale nie jest proste – przyznaje Michał Sobczak, laureat pierwszego miejsca w konkursie „Piramida Zdrowego Żywienia”. (fot. Joanna Młynarczyk)

Zdrowy styl życia to podstawa! Skierniewiczanie udowodnili, że znają najważniejsze zasady komponowania codziennego jadłospisu, ale zwracają uwagę, że stosowanie się do nich w praktyce nie jest łatwe.

Żeby zachować zdrowie, trzeba być aktywnym, uprawiać sport, a w codziennej diecie sięgać po warzywa i owoce. To wcale nie jest proste – mówi Michał Sobczak, uczeń klasy IV w Szkole Podstawowej nr 2, laureat I miejsca w konkursie. – Ja też mam problem ze zdrowym odżywianiem się na co dzień. Podjadam słodycze, niestety lubię też fast foody – przyznaje Antoni Markiewicz, uczeń klasy V w Szkole Podstawowej nr 1, laureat II nagrody. – Trochę rekompensują mi te złe nawyki świeże soki, które w domu z rodziną robimy, ale zmiany w odżywianiu są konieczne – dodaje.

Szkoła Podstawowa nr 1 była organizatorem miejskiego konkursu „Piramida Zdrowego Żywienia”. Na konkurs wpłynęły konstrukcje drewniane, papierowe i wiele innych ciekawie zrealizowanych piramid żywieniowych. Finał odbył się (23.04) w reżimie sanitarnym, laureaci odebrali gratulacje i nagrody.

Jako szkoła promująca zdrowie, tym razem temat zdrowego żywienia połączyliśmy z wykazaniem się umiejętnościami technicznymi i konstrukcyjnymi – mówi Bogumiła Kamińska, nauczyciel techniki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 1, która była także pomysłodawcą i koordynatorem konkursu. – Pomysły realizacji piramidy były różne, dzieci zadziwiły nas swoją kreatywnością ale i świadomością jak ważna jest dieta w zachowaniu zdrowego stylu życia – dodaje nauczycielka.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS