Komu przeszkadzają tabliczki z numerami posesji?

(fot. Bartosz Nowakowski)

Giną znaki drogowe, a także tabliczki z numerami posesji na terenie gminy. Pojawiają się różne teorie na temat okoliczności, w których dochodzi do kradzieży.

W ostatnich dniach znak zginął w miejscowości Mokra Prawa. Szczęśliwie jednak się odnalazł. Ale to oczywiście nieodosobniony przypadek. Zdaniem urzędników taka sytuacja rozpoczęła się w momencie znacznego wzrostu cen surowców na skupie złomu.

O sprawę zapytaliśmy także Komendę Miejską Policji w Skierniewicach.

– Szczerze przyznam, że jestem trochę zaskoczony takimi informacjami, ponieważ nie otrzymywaliśmy takich zgłoszeń – mówi Robert Zwoliński, naczelnik wydziału ruchu drogowego w skierniewickiej policji.

Okazuje się także, że oprócz wspomnianych znaków giną także… tabliczki z numerami posesji.

– W ostatnim czasie notorycznie „znikają” tabliczki z numerami domów, które dla ułatwienia lokalizacji posesji stawiane są przez urząd gminy. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w Strobowie – mówi Patrycja Belanken z urzędu gminy Skierniewice.

Nie udaje nam się natomiast potwierdzić informacji, że łupem rabusiów najczęściej padają znaki ograniczające prędkość. Swego czasu pracownicy z powiatowego zarządu dróg wskazywali, że te zwykle kradzione są na… urodzinowe prezenty jubilatów. Pewną popularnością cieszyły się również znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. W sytuacji zderzenia ze zwierzakiem ubezpieczyciele odmawiali wypłaty odszkodowania, gdy zmotoryzowany zlekceważył informację o ryzyku. Ściągnięcie znaku i wezwanie na miejsce policji, by w notatce ze zdarzenia pojawił się zapis – brak ostrzeżenia, był pewnym wyjaśnieniem.

Problem „znikających” znaków dotyczy zwłaszcza znaków drogowych zakazu, nakazu i ostrzegawczych. Jeśli zginie znak regulujący pierwszeństwo jazdy np. „Stop” lub „Ustąp pierwszeństwa”, może dojść do poważnego wypadku. Tymczasem skierniewicka komenda policja w ostatnim czasie – jak wynika z informacji komendy – „nie odnotowała niepokojącego wzrostu liczby kradzieży znaków drogowych”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~HJC 0 8 dni temu

  Chciałeś na wieś, chciałeś taniej kupić ziemię, chciałeś świeże powietrze to proszę bardzo. Teraz taki delikatny i mu smród przeszkadza. Najpierw kupują działki koło wod kanu później koło fungisu a pozniej się żalą że im brzydko pachnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszkaniec Mokrej -1 9 dni temuocena: 100% 

  Dobrze że w maskach się chodzi na tej Mokrej wali smrodem nie można okna otworzyć a redaktor zajmuje się znakami.Zrobcie coś z tym śmierdzącym zakładem smród jest coraz gorszy jak by kisili gówno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mieszczuch -2 10 dni temu

  Oznaczenie ulic jest nie czytelne widać nie tylko dla Mieszczuchów ! Oznaczenie jest jak w typowej , cuchnącej kiszonką obornika zwierząt hodowlanych dziurze wiejskiej czyli złożone i dokładne że listonosz czy kurier aby trafić do adresata 76 ZC musi szukać najpierw 76 ZE i odwrotnie. Władze gminy powinny już dawno coś robić aby np. dwadzieścia budynków nie miało numeru 78 od A do Z. Tym bardziej że są wąskie drogi bez chodników a wokół jeżdżą cuchnące spalinami rolnicze maszyny i kurzące pyłem z pól przy kukurydzy, rzepaku , życie itp. Nawet maseczkę w tym rejonie to tylko naj bezpieczniej pod prysznicem można zdjąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS