Dofinansowanie, które gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi 70 proc. wartości całej inwestycji, co w połączeniu z wcześniej otrzymanymi 2 mln zł daje całą potrzebną kwotę. Na realizację zadania gmina już ogłosiła przetarg.

Dofinansowanie, które gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stanowi 70 proc. wartości całej inwestycji, co w połączeniu z wcześniej otrzymanymi 2 mln zł daje całą potrzebną kwotę. Na realizację zadania gmina już ogłosiła przetarg. (fot. Beata Pierzchała)

Teraz wąska i bez poboczy, wkrótce ma zmienić się w dobrej jakości drogę z szerokim chodnikiem, któremu będzie towarzyszyć droga dla rowerów. Gmina, na przebudowę drogi z Makowa do Woli Makowskiej, otrzymała pieniądze z dwóch źródeł.

Wcześniej rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych przyznał gminie na ten cel 2 mln złotych, a teraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 3 823 566 zł. Założono, że będzie to inwestycja wieloletnia.

– Od dawna się przymierzaliśmy się do generalnego remontu tej drogi – mówi wójt Jerzy Stankiewicz. – Według naszych założeń ma to być inwestycja dwuletnia realizowana etapami. Pierwszy etap obejmie przebudowę drogi z Makowa do Makowa Kolonii, który zakończymy wybudowaniem wyniesionego skrzyżowania na ulicach Wiosenna i Akacjowa.

Planowany do remontu odcinek to bardzo uczęszczana trasa z Makowa do Woli Makowskiej. Obecnie wąska i nierówna droga jest niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów. Wzdłuż niej jest wiele posesji, które będą przylegały do drogi, więc konieczne były ustalenia z właścicielami działek. Do przebudowy są dwie drogi gminne o łącznej długości blisko 3,5 km. Poza drogą powstanie też ścieżka rowerowa. Wcześniej wybudowano tam uliczne oświetlenie, więc będzie nie tylko wygodnie, ale i bezpiecznie nawet po zmroku.

Więcej w papierowym wydaniu "Głosu" z 29 kwietnia, który możesz kupić także TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

Kapliczka św. Rocha zostanie odnowiona

W Zwierzyńcu martwy łabędź gnije w stawie

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

Muzycy wypoczywali i szkolili się w Zawoi

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

Śmiertelne potrącenie na torach w Dąbrowicach

Ranił właściciela domu w Makowie