Przy drodze, zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, zostanie wybudowany kanał technologiczny. Na całym odcinku powstaną nowe zjazdy na przyległe działki.

Przy drodze, zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, zostanie wybudowany kanał technologiczny. Na całym odcinku powstaną nowe zjazdy na przyległe działki. (fot. Beata Pierzchała)

– Zadeklarowałem pomoc, bo chciałem, żeby droga była jak najszybciej naprawiona – mówi Bartosz Wiczyński, właściciel firmy Miropasz z Pszczonowa. – Najpierw rozmawiałem z wójtem, bo nie wiedziałem czyja to droga, ale wójt skierował mnie do starosty.

Droga powiatowa przebiegająca przez Pszczonów, a właściwie plany jej przebudowy, mają długą historię, w której uczestniczą zarówno mieszkańcy, jak i samorząd gminny oraz powiatowy.

– Chciałem partycypować w kosztach przebudowy tej drogi w 2018 roku, ale otrzymałem wówczas odpowiedź ze starostwa, że nie ma w planach żadnej inwestycji drogowej na terenie gminy Maków – pokazuje pisma wójt gminy Maków Jerzy Stankiewicz. – W 2019 przebudowano fragment tej drogi na terenie gminy Lipce Reymontowskie.

Wyremontowany odcinek kończy się na granicy z gminą Maków.  Mieszkańcy Pszczonowa zwracają uwagę, że to najgorsza droga w gminie, a może nawet i w powiecie. Cała droga to 2 300 metrów. Odcinek niewielki, ale sprawiający ciągłe problemy. Przede wszystkim jej użytkownikom. Wójt Jerzy Stankiewicz poinformował wówczas, że trwa procedura związana z wydaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. 25 marca wójt podpisał pozytywną decyzję w tej sprawie, tym samym dając zielone światło do dalszego procedowania. Zgodnie z planem droga ma być wyremontowana w tym roku.

Ten artykuł w całości przeczytasz w papierowym wydaniu lub e-wersji, którą można kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

Kapliczka św. Rocha zostanie odnowiona

W Zwierzyńcu martwy łabędź gnije w stawie

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

Muzycy wypoczywali i szkolili się w Zawoi

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

Śmiertelne potrącenie na torach w Dąbrowicach

Ranił właściciela domu w Makowie