Miód z serca bolimowskiej puszczy

Pszczoły Krzysztofa Rybczyńskiego to rodowite warszawianki. Przygoda z pasieką zaczęła się w pobliżu Parku Szczęśliwickiego, gdy pasieka się rozrosła pszczela rodzina przeniosła się do gospodarstwa kupionego na terenie Parku Bolimowskiego. Zmęczeni miastem właściciele pasieki wkrótce także zamieszkali w sielskim klimacie.

Pan Krzysztof pszczołami zajmujemy się, co najmniej od ponad 35 lat. Pasieka obecnie liczy ponad 100 rodzin i w dalszym ciągu się rozwija, bo udział w gospodarstwie zaczyna przejmować młode pokolenie. W sezonie pożytkowym pszczoły są wywożone w różne regiony kraju – Mazury, Roztocze itp.

Rodzina pszczela w trakcie sezonu, w zależności od pożytków i warunków pogodowych może wyprodukować spore ilości miodu. Pamiętać należy, że na wyprodukowanie jednego kilograma wosku pszczoły zużywają kilka kilogramów miodu, natomiast na własne potrzeby w ciągu sezonu owady potrzebują aż kilkadziesiąt kilogramów miodu.

– Zajmuję się sprzedażą miodu i pyłku w 100 procentach naturalnych, niedosładzanych cukrem, z pasieki moich rodziców położonej w samym sercu Puszczy Bolimowskiej – mówi Dorota Weikum, córka właściciela pasieki. – Zapraszamy po różne rodzaje miodów, mamy ich sporo. Najnowszym pomysłem na produkt pasieczny jest kremowanie miodów wzbogaconych o różne dodatki, na przykład miód wielokwiatowy z kurkumą i imbirem oraz pyłkiem pszczelim. Mamy też w ofercie miody kremowane wielokwiatowe z liofilizowaną cytryną, borówką i truskawką.

Więcej o pszczołach z bolimowskiej puszczy w papierowym "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 13 maja, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Kolizja pięciu aut na autostradzie A2

Życie Agaty wycenili na 1,5 miliona złotych

Pobiegli dla Niepodległej

Ślubowanie w bolimowskiej mundurówce

Uszkodzony dach, brak prądu to efekt wichur

Rozlane paliwo na A2. Utrudnienia w kierunku...

Tragedia na torach

Problem z powiatówką do Miedniewic. Co ze...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA