Lekkoatleci UKS Vis wspaniale zaprezentowali się podczas weekendowych zawodów w Łodzi. (fot. UKS Vis)

Skierniewiccy lekkoatleci w miniony weekend (15.05) wzięli udział w Ogólnopolskim I Mitingu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Na stadionie AZS znakomicie wypadli płotkarze, doskonałe występy okraszone rekordami życiowymi zanotowali sprinterzy. Skierniewiczanie z powodzeniem startowali także w konkurencjach technicznych.

Płotkarze ze Skierniewic startowali na dystansach 110 i 300 metrów w kategorii U16. Z życiówkami z Łodzi wrócili: Filip Nowicki (16.14 sek. na 100 metrów i 42.68 na 300) Bartosz Żaczkiewicz (16.17 sek.), Ignacy Andrzejczak (17.01 sek.) oraz Kacper Kamiński (czas 48.74 sek. na 300 metrów).

Lekkoatleci UKS Vis znakomicie wypadli także w konkurencjach sprinterskich. Anna Bibik pokonała dystans 100 metrów w czasie 12.49 sek., jednak zbyt duża siła wiatru (+2.8) nie pozwoliła zatwierdzić wyniku. W sprincie rywalizowały także Anna Kłosińska (13.11 sek.), Aleksandra Tarnowska (13.32 sek.), Hania Piasecka (14.07 sek., rekord życiowy), Marika Magdziarz (14.03 sek., rekord życiowy), Zuzanna Kanderska (13.80 sek., rekord życiowy) i Amelia Laska (14.96 sek., rekord życiowy).

Na dystansie 200 metrów wystartowało 108 zawodniczek. Życiówkę "nabiegała" Anna Bibik, która dystans pokonała w czasie 26.53 sek. Na tym dystansie biegły także Anna Kłosińska (26.59 sek.), Aleksandra Tarnowska (27.23 sek.) i Marika Magdziarz (30.43 sek.).

W sprincie panów na dystansie 200 metrów startowało 108 zawodników. Większość skierniewiczan ustanowiła rekordy życiowe. Bartosz Żaczkiewicz (24,92 sek.), Jan Gołębiowski (26.65 sek.), Szymon Janecki (27.79 sek.), Mateusz Skoneczny (28.78 sek.) i Mikołaj Biedrzycki (28.83 sek.). Ponadto pobiegli Wojciech Żaczkiewicz (25.95 sek.) i Michał Synajewski (27.90 sek.).

Skierniewiczanie startowali także w konkurencjach technicznych.

W soku wzwyż panów 5. miejsce (153 cm) zajął Ignacy Andrzejczak, a w skoku wzwyż pań Hanna Piasecka pokonała wysokość 132 cm. W trójskoku halowa medalista mistrzostw Polski juniorek młodszych w tej konkurencji Anna Kłosińska zajęła 6. miejsce z wynikiem 11.28 m (skierniewiczanka oddała 3 skoki spalone).

W pchnięciu kulą (3 kg.) w kategorii U14 1. miejsce zajęła Michalina Rusin (6.78 m), 3. była Lena Korwek (5.69 m). W kategorii U15 (kula 3 kg.) wygrała Maja Kosmatka (8.70 m), 2. była Emila Jaworska (4.81 m). Wszystkie cztery zawodniczki ustanowiły rekordy życiowe. Wśród chłopców w kategorii U14 (kula 3 kg.) wygrał Kacper Kamiński z życiówką 9.30 m.