Nie rżnijcie już tych lasów!

„Nie rżnijcie już tych lasów!” – pisze w komentarzu pani Renata, która jako jedna z ponad 200 osób podpisała petycję „Zatrzymanie wycinki drzew nad Rawką w okolicy Joachimów-Mogiły”, która napisał Michał Stelmachowski.

– Ta petycja ma na celu uchronienie konkretnego obszaru przed całkowitą i jednorazową wycinką – mówi Michał Stelmachowski, inicjator petycji. – Chodzi o wydzielenie fragmentu lasu o powierzchni 3ha w pobliżu Joachimowa Mogił wzdłuż rzeki Rawki . Obszar ten jest zaplanowany do wycięcia w obowiązującym Planie Urządzania Lasu, a drzewa zostały już oznaczone do wycinki (pomarańczowe kropki). To ostatnia chwila, aby cokolwiek zrobić.

W obrębie Puszczy Bolimowskiej na najbliższe lata planowane są prace związane z zapewnieniem ciągłości funkcjonowania lasu. Prace te wiążą się z wycinką istniejących drzew i zasadzeniem nowych.

Nadleśnictwo Radziwiłłów informuje, że w tym konkretnym miejscu nie są na ten rok przewidziane żadne prace.

– Powierzchnia, o której rozmawiamy nie została w żaden sposób naruszona – mówi Jan Szczurek, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Radziwiłłów. – Owszem, ten obszar brany jest pod uwagę w kolejnych latach do ewentualnej wycinki, z tym że prawdopodobnie tego nie zrobimy. Będziemy obserwować ten drzewostan, czy nic tam się niepokojącego nie dzieje, jeśli drzewa będą w dobrym stanie, to pozostawimy je na takim obszarze jak są obecnie. Nie potrafię powiedzieć, co będzie za 3 czy 5 lat. Jeśli będą sytuacje klęskowe, na przykład masowy atak szkodnika, to niestety jakieś sanitarne cięcia będziemy musieli przeprowadzić.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 20 maja, e-wydanie można kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~NIE RŻNIJCIE GŁUPA, 1 ponad rok temuocena: 100% 

  towarzysze tzw. dziennikarze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~włączMyślenie 0 ponad rok temuocena: 67% 

  "Ciągłość funkcjonowania lasu" naprawdę będzie się dobrze miała bez tych wycinek... Nazwę Puszcza Bolimowska spokojnie już można zmienić na "Wycinka...". Żal patrzeć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tom -1 ponad rok temuocena: 64% 

  Pani Renata meble i stół ma pewnie w domu z plastiku? Co do wycinki to są wieloletnie plany przygotowywane na wiele lat wprzód, więc taki protest jest bez sensu, przy ekstremalnie szalejących cenach drewna na świecie to już dosłownie poroniony pomysł. Chce mieć dużo lasu, niech kupi sobie hektary i zasadzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS