Gośćmi wieczoru byli znakomici instrumentaliści: Jakub Grott, grający na skrzypcach oraz wiolonczelista Adam Misiak.

Gośćmi wieczoru byli znakomici instrumentaliści: Jakub Grott, grający na skrzypcach oraz wiolonczelista Adam Misiak. (fot. Joanna Młynarczyk)

Niedzielny wieczór (30.05) upłynął skierniewiczanom na pierwszym, po rocznej przerwie, koncercie z cyklu „Pałacowe Spotkania z Muzyką”. Wszystkie 40 miejsc przygotowanych dla publiczności zostały zajęte. Melomani wysłuchali Koncertu Beethovenowskiego.

Gośćmi koncertu byli znakomici instrumentaliści: Jakub Grott (skrzypce) oraz Adam Misiak (wiolonczela). Zanim jednak wybrzmiały gwiazdy, zgodnie z tradycją pałacowych koncertów, melomani wysłuchali muzyki w wykonaniu uczniów skierniewickich szkół muzycznych: skrzypaczki Marii Szymańskiej oraz pianisty Jakuba Dudka. Artystom towarzyszył Mariusz Rutkowski ze Skierniewic.

W programie „Beethoven kameralnie” pragniemy oddać hołd wielkiemu kompozytorowi z okazji 200 rocznicy jego śmierci, która przypadała w 2020 roku. Wówczas wszystkie koncerty zostały odwołane, dlatego ten dzisiejszy, pierwszy po przerwie, postanowiliśmy poświęcić właśnie Beethovenowi – mówi Bogusława Dylewska, inicjatorka pałacowych spotkań i prowadząca koncerty. – Nie ma kompozytora, instrumentalisty, który nie znałby Bethovena, czy którego rys twórczości nie odcisnąłby się na jego twórczości czy pozostałych kompozytorów, począwszy od epoki klasycznej, przez romantyczną aż po współczesność

– dodaje.

Koncert zorganizowany został w szkole muzycznej w Skierniewicach, wyjątkowo w niedzielę z uwagi na luzowanie obostrzeń. Jak jednak zapewniają organizatorzy, piątkowy termin wróci do kalendarza koncertów. Natomiast istnieje mała szansa, by „Pałacowe Spotkania z Muzyką" wróciły do skierniewickiego pałacu. Planuje się, by kolejne koncerty odbywały się w szkole muzycznej przy ulicy Prymasowskiej lub w dawnej jej siedzibie przy ulicy Lelewela, gdzie obecnie znajduje się Restauracja Muzyczna.

Więcej na temat przyszłości cyklu pałacowych koncertów w wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (2 czerwca).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA