Mieszkańcy Kosisk czekają na remont drogi

(fot. Beata Pierzchała)

Sześć propozycji wpłynęło na przetarg dotyczący przebudowy drogi w Kosiskach. Otwarte 27 maja oferty napawają optymizmem, bo proponowane kwoty są atrakcyjne, a dzięki temu z oszczędności poprzetargowych można będzie zrealizować inne inwestycje.

Droga w Kosiskach została zniszczona podczas prac związanych z rozbudową sieci kanalizacyjnej w miejscowości, którą realizowano w 2019 roku. W naborach unijnych preferowane są drogi o tak zwany zbiorczym charakterze, czyli takie, którymi poruszają się nie tylko mieszkańcy danej wsi, ale także stanowi ona dojazd do innych miejscowości. Dzięki temu ta inwestycja zyskała dofinansowanie. Jednak w gminie jest sporo dróg, które wymagają pilnych napraw.

– Bardzo byśmy chcieli wyremontować wszystkie drogi w gminie – zapewnia wójt Mariusz Guzicki. – Jednak nie stać nas na to z własnego budżetu, a przy staraniu się o dofinansowanie zewnętrzne są ustalane jasne kryteria, które należy spełnić, żeby otrzymać wsparcie. Tak właśnie jest z drogą w Kosiskach. Tutaj jest to droga łącząca kilka miejscowości, przy której jest wiele posesji, dodatkowo w pasie drogowym jest już potrzebna infrastruktura. Skorzystaliśmy z możliwości i złożyliśmy wniosek do wiosennego naboru Funduszu Dróg Samorządowych.

Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu "Głosu" z 3 czerwca, e-wydanie kupisz TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS