Zabawa odbyła się na przedszkolnym placu zabaw. Pogoda dopisała.

Zabawa odbyła się na przedszkolnym placu zabaw. Pogoda dopisała. (fot. Joanna Młynarczyk)

Po rekreacyjnym Dniu Dziecka przyszedł czas na nieco rywalizacji. Środę (2.06) najmłodsi z Przedszkola nr 13 w Skierniewicach spędzili na sportowo. Zabawa miała miejsce na przedszkolnym placu zabaw na Widoku.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, w Przedszkolu nr 13 rodzinny piknik zastąpiony został w tym roku dniem sportowym. Zorganizowano dzieciom zawody – konkurencje z nutką rywalizacji.

Bardziej tu chodzi o zachęcenie dzieci do pokonywania trudności po to, by rozwijały się ruchowo, na szczęście dzieci do aktywności fizycznej zachęcać nie trzeba – mówi Agnieszka Janus, wychowawczyni grupy Słodziaków.

Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, przedszkolaki bawiły się podzielone na dwie grupy. Najpierw startowały młodsze – Słodziaki i Jabłuszka, następnie rywalizowały starszaki – Kopelki, Żabki oraz Smerfy.

I tak odbyły się: „sadzenie ziemniaków”, rzut do celu woreczkiem, bieg z piłką oraz pokonanie tunelu. Starsi biegali slalomem z rekwizytami, pokonywali tory przeszkód, bawili się szarfami, kołami hula hop itp. Najwięcej emocji wzbudziła finałowa konkurencja – przeciąganie liny. Na koniec wszyscy nagrodzeni zostali medalami. Były brawa i gratulacje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA