Jak wskazują ślady na drodze, do zderzenia SUV-a z toyotą doszło w okolicy skrzyżowania. W osobowym aucie w chwili zdarzenia eksplodowały poduszki powietrzne -- kierowcy i pasażera (kobieta jechała sama). W kii uderzenie przyjęło orurowanie z przodu auta. „Kangur” uchronił auto przed większymi zniszczeniami.

Jak wskazują ślady na drodze, do zderzenia SUV-a z toyotą doszło w okolicy skrzyżowania. W osobowym aucie w chwili zdarzenia eksplodowały poduszki powietrzne -- kierowcy i pasażera (kobieta jechała sama). W kii uderzenie przyjęło orurowanie z przodu auta. „Kangur” uchronił auto przed większymi zniszczeniami. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

W piątek (4.06) w Skierniewicach na skrzyżowaniu ulicy Unii Europejskiej z drogą podporządkowaną prowadzącą w kierunku Topoli po godzinie 17. doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca osobowej toyoty przewieziona została do miejscowego szpitala.

– Ta pani zaczęła wyprzedzać tira, gdy ja już skręcałem w Unii Europejskiej. Te samochody nadjeżdżały od skrzyżowania z ulicą Sobieskiego – opowiada kierowca kia sportage, samochodu, który jechał od Topoli.

– Jesteśmy w trakcie ustalania okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący kia sportage od miejscowości Topola, na skrzyżowaniu  zderzył się z jadącą toyotą od ulicy Sobieskiego. Kierująca samochodem osobowym w rejonie skrzyżowania podjęła manewr  wyprzedzania innego pojazdu. Doszło do zderzenie – informuje policja.

Wyprzedzany samochód – ciężarówka, popularny tir, z naczepą oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja ustala dane kierowcy. Zgodnie z polskim prawem, będąc świadkiem lub uczestnikiem wypadku, kierowca ma obowiązek udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym. Do wypadku doszło w dzielnicy przemysłowej, teren jest monitorowany.

Zgodnie z art. 162 kodeksu karnego, pierwsza pomoc należy do prawnych obowiązków świadka zdarzenia. Jego zapis brzmi:

Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażania siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."


Warto przypomnieć też, że kodeks wykroczeń mówi, że "prowadzący pojazd, który uczestnicząc w wypadku nie udziela pomocy ofiarom wypadku, podlega karze aresztu lub grzywny do 5 tys. złotych oraz zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat."

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Bartek 0 12 dni temuocena: 67% 

  To mi wygląda na sorento, a nie sportage...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

Wpadka handlarza narkotykami

Karambol na DK72, cztery osoby w szpitalu

Pościg przy ulicy Sierakowickiej za złodziejem

Wyrwał kobiecie torebkę, okradał sklepy – i...

Ukradł rower na Widoku, czyli na złodzieju czapka...

W Skierniewicach zaatakowano dwie kobiety

Uciekał przed policją samochodem, a potem pieszo

Śmierć 21-letniego motocyklisty ze Skierniewic

Skierniewiczanin stracił 10 tysięcy złotych

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA