Ósemka fantastycznie rozpoczęła półfinał mistrzostw Polski w koszykówce młodzików U13. (fot. Adam Michalski)

To wyjątkowy moment w historii skierniewickiej koszykówki. Po raz pierwszy klub MKS Ósemka jest gospodarzem turnieju półfinałowego mistrzostw Polski. W piątek (4.06) w hali przy ulicy Pomologicznej rozpoczęła się batalia o finał krajowego czempionatu młodzików U13. Zespół Ósemki prowadzony przez Cezarego Włuczyńskiego i Adriana El-Warda pokonał na inaugurację Pogoń Basket Szczecin 57:37.

– To jest półfinał, tu nie ma słabych zespołów – mówił kilka minut przed rozpoczęciem piątkowego meczu trener gospodarzy Cezary Włuczyński. Spotkanie Ósemka – Pogoń poprzedzone zostało minutą ciszy ku pamięci założyciela koszykówki w Skierniewicach zmarłego w kwietniu tego roku Janusza Urbańskiego.

W pierwszych minutach spotkania w poczynaniach obu ekip widoczna była trema, a wynik oscylował w okolicach remisu. Później kontrolę nad wydarzeniami przejęli gospodarze. Po dwóch kwartach tablica wyników wskazywała prowadzenie Ósemki 25:20. W trzeciej podopieczni Cezarego Włuczyńskiego pokazali siłę wygrywając ten fragment 23:9. Losy meczu zostały przesądzone, a gospodarze zwyciężyli 57:37.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Patryk Hurynowicz 18, Goran El-Ward 11, Szymon Wyszogrodzki 10 oraz Wojciech Błoch 9.

W sobotę (5.06, godz.16.00) Ósemka podejmie Deckę Pelplin. Ewentualna wygrana powinna zapewnić skierniewiczanom awans do wielkiego finału, który odbędzie się pod koniec czerwca.

W niedzielę (6.06, godz.13.30) skierniewiczanie zagrają z Koroną Kraków.

W weekend rozgrywane są cztery turnieje półfinałowe, gospodarzami są także Pyra Poznań, Trójka Żyrardów i MKS Pruszków.