W ramach obchodów dnia kultury i tradycji romskich w SP nr 1 odbył się jedynie konkurs plastyczny „Kobieta Romka – wczoraj i dziś”. Laureaci zostali (8.06) nagrodzeni.

W ramach obchodów dnia kultury i tradycji romskich w SP nr 1 odbył się jedynie konkurs plastyczny „Kobieta Romka – wczoraj i dziś”. Laureaci zostali (8.06) nagrodzeni. (fot. Joanna Młynarczyk)

W Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach od 10 lat funkcjonuje romski zespół taneczny „Cygańskie rytmy”. Towarzyszy on różnym wydarzeniom kulturalnym w mieście i nie tylko, ale z premierowym programem corocznie występował podczas szkolnego finału tygodnia tradycji i kultury romskiej. W tym roku zespół nie wystąpił, odbył się tylko konkurs.

Z powodu epidemii zespół „Cygańskie rytmy” nie zatańczył, choć przypada właśnie jego jubileusz 10-lecia. Nie było też poczęstunku, a wieczorem cygańskiego ogniska z muzyką, tańcem i śpiewem. Odbył się jedynie konkurs plastyczny „Kobieta Romka – wczoraj i dziś” o zasięgu międzyszkolnym. Podczas rozstrzygnięcia (8.06) przypomniano historię festiwalu „Bahtałe Roma”, a laureaci odebrali zasłużone gratulacje i nagrody.

W kategorii klas I – III nagrody otrzymali: Julia Bartosik (1 miejsce, SP 1), Liliana Tartanus (2 miejsce, SP 5) oraz Nandyni Grabowska (3 miejsce, SP 1).

W kategorii klas IV – VIII nagrody otrzymali: Olga Gontarek i Zuzanna Galek (obydwie zajęły 1 miejsce, SP 2), Eliza Szwed (2 miejsce, SP 2).

Więcej o wydarzeniu czytaj w wydaniu papierowym "Głosu Skierniewic i Okolicy" (10.06).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Mali wirtuozi wprowadzili w świąteczny nastrój

Wstęga przecięta. Hala sportowa pod...

Charytatywny koncert, lepienie pierogów i...

Akcja trwa! Bez ustanku pomagamy Agacie

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Patriotyczne śpiewanie w Głuchowie