Atrakcja, która z pewnością pozostanie w ofercie GOK jest plenerowe kino, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Atrakcja, która z pewnością pozostanie w ofercie GOK jest plenerowe kino, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. (fot. GOK Bolimów)

Nowa – choć tak naprawdę pierwotna – siedziba Gminnego Ośrodka Kultury z pewnością da działalności ośrodka dużo większe możliwości. Przeprowadzka planowana jest na wakacje, tuż po zakończeniu generalnego remontu Domu Ludowego.

GOK w przeszłości funkcjonował w Domu Ludowym, teraz dzięki remontowi budynku, który jest częścią dużego projektu dotyczącego rewitalizacji rynku w Bolimowie, ośrodek wróci do korzeni. Dom Ludowy jest obecnie własnością Wspólnoty Osada Bolimów, ale wspólnota zdecydowała o użyczeniu budynku gminie i w ten sposób GOK będzie miał pachnący nowością budynek.

W piwnicach planowane jest wyeksponowanie zbiorów izby pamięci, w której zobaczyć będzie można przede wszystkim przedmioty znalezione w czasie prac archeologicznych na polu bitwy nad Rawką podczas I wojny światowej. Wystawa była wcześniej pokazywana w starym budynku plebanii przy kościele św. Trójcy.

– Na parterze znajdzie się część administracyjna oraz dwie pracownie – mówi Karolina Przyżycka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie. – Na piętrze mamy prawie trzy razy większą salę widowiskową oraz bibliotekę z czytelnią i stanowiskiem komputerowym.

Więcej na ten temat w bieżącym "Głosie" z 17 czerwca, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Dług za śmieci wynosi już 100 000 złotych

Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. Co z...

Kino plenerowe zaprasza na piątkowe seanse

Nieprawdopodobna historia z powiatu...

Przez braki wody stracili klientów

Jest kasa na kilka dróg

Sprawdź, które urzędy będą otwarte

Nie rżnijcie już tych lasów!

Miód z serca bolimowskiej puszczy