Reprezentacja Klubu Szachowego Piątka podczas mistrzostw województwa łódzkiego.

Reprezentacja Klubu Szachowego Piątka podczas mistrzostw województwa łódzkiego. (fot. KSz Piątka)

Szachiści Klubu Szachowego Piątka Skierniewice wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach, które odbyły się w pierwszej połowie czerwca w Strumianach. Podopieczni Bogusława Bodera zdobyli 14 medali. Do zawodów przystąpiło 87 dzieci rywalizujących w dwóch grupach do lat 10 i do lat 18.

Mistrzami województwa zostali: Antoni Rosa (szachy klasyczne C12, szachy błyskawiczne C12), Zuzanna Górecka (szachy klasyczne C12), Patrycja Kochanowska (szachy błyskawiczne D10), Szymon Boryna (szachy błyskawiczne D10).

Drużynowe Mistrzostwo Województwa Młodzików wywalczyli: Grzegorz Sułek, Michał Bryszewski, Jakub Kochanowski i Patrycja Kochanowska.

Srebrnymi medalistami zostali: Patrycja Kochanowska (szachy klasyczne D12), Grzegorz Sułek (szachy klasyczne C8, szachy błyskawiczne C8), Blanka Wiśniewska (szachy klasyczne D10, szachy błyskawiczne D10).

Na najniższym stopniu podium stanęli: Szymon Boryna (szachy klasyczne C12) i Miłosz Boncela (szachy klasyczne C10, szachy błyskawiczne C10).

Na uwagę zasługuje fakt, że Zuzanna Górecka, Patrycja Kochanowska oraz Szymon Boryna zdecydowali się na start w turnieju do lat 18 (mogli do lat 10), a medale wywalczyli rywalizując ze starszymi przeciwnikami.