W altanie parku miejskiego zagrał O.P. New Orleans Blues Band.

W altanie parku miejskiego zagrał O.P. New Orleans Blues Band. (fot. Joanna Młynarczyk)

Do altany parkowej w Skierniewicach wracają koncerty plenerowe. Na otwarcie sezonu zorganizowano koncert jazzowy. W piątkowe popołudnie (18.06) zagrał O. P. New Orleans Blues Band.

Jeżeli ta propozycja chwyci, spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, zorganizujemy dwa kolejne, wakacyjne spotkania z muzyką jazzową – zapowiada Agnieszka Kubik, wicedyrektor CKiS.

Chwyciło. Parkowe ławeczki wypełniły się miłośnikami plenerowych spotkań. Zespół O. P. New Orleans Blues Band, posiadający w swoim repertuarze największe klasyki tradycyjnego jazzu, zaprosił skierniewiczan w muzyczną podróż do Nowego Orleanu. Było niezwykle klimatycznie.

Ponadto członkowie Klubu Jazzowego Swing, we współpracy z CKiS, planują ruszyć z nową inicjatywą spotkań jazzowych, które odbywałyby się w holu kina Polonez.

Byłyby to organizowane co czwartek albo raz na dwa tygodnie mini koncerty jazzowe – mówi Michał Borowski, saksofonista z klubu Swing. – Skierniewice mają duży potencjał, wielu muzyków amatorów, którzy chcieliby się uaktywnić, ale też miłośników, słuchaczy  interesujących się tym gatunkiem, którzy przy kawie, herbacie i jazzie mogliby się zrelaksować po dniu pracy

– słyszymy.

Spotkania te odbywałyby się pod nazwą „Chill cafe and jam”. Pierwsze planowane jest jeszcze przed wakacjami.

Miałoby odbyć się 24 czerwca, przed zakończeniem roku szkolnego, około godziny 19.00 – zapowiada Michał Borowski. – Już teraz zapraszamy pasjonatów, miłośników jazzu, aby do nas dołączali. Marzy nam się, by z czasem inicjatywa ta przerodziła się w cykl wydarzeń jazzowych. Powoli wszystko zostaje odblokowywane, pora wracać do aktywności – zachęca Michał Borowski.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS