Będzie drugi etap drogi w Rewicy

(fot. Beata Pierzchała)

Dobiega końca pierwszy etap przebudowy drogi w Rewicy. Dzięki pozyskaniu kolejnego dofinansowania jest szansa, że drugi etap też zostanie zrealizowany. – Nareszcie – mówi pani Wiola. – Mam nadzieję, że w końcu na końcu Rewicy też będzie asfalt. Tam też mieszkają ludzie.

Dobre wieści popłynęły z urzędu marszałkowskiego. Gmina Jeżów otrzymała dofinansowanie w kwocie 122 230 zł na przebudowę drogi w Rewicy. Remont drogi w Rewicy to jedyna inwestycja drogowa zapisana w obecnym kształcie budżetu gminnego. Samorządowcy założyli, że w optymistycznym wariancie droga zostanie w całości wyremontowana. Jednak trzeba było remont podzielić na etapy.

– W wariancie podstawowym założyliśmy, że gmina będzie musiała zrealizować inwestycję z własnych środków budżetowych i wówczas wyremontowany zostanie odcinek drogi od miejscowości Lubiska przez Rewicę aż do świetlicy. To w sumie ponad kilometrowy odcinek, na którym właśnie trwają prace, bo otrzymaliśmy 360 tys. złotych dofinansowania na ten cel – mówi wójt Mariusz Guzicki.

Uda się jednak zrobić dużo więcej niż zakładano, bo do budżetu gminy wpłynęło kolejne dofinansowanie. Tym razem ponad 122 tys. złotych z urzędu marszałkowskiego z puli na drogi dojazdowe do pól.

Więcej na ten temat w wydaniu z 17 czerwca, e-wydanie kupisz TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS