Wyjątkowo trudny rok za nimi, ale nagród nie zabrakło

(fot. Joanna Młynarczyk)

Pomad 8 tysięcy uczniów i przedszkolaków placówek publicznych w Skierniewicach kończy rok szkolny i wyrusza na wakacje. Za nimi wyjątkowo trudny czas.

Kończymy dziś dziwny rok szkolny, w którym zabrakło was w murach szkoły – mówiła podczas uroczystej akademii Anna Janus, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach. – Nie brakuje jednak nagród i gratulacji, należą się one wszystkim uczniom – dodała.

Najtrudniej mieli najmłodsi. W ciągu całego roku szkolnego byli w niej w sumie nieco ponad 2 miesiące.

Mój syn tak naprawdę nie wie, co to znaczy być w szkole, co to jest wyjście do szkoły, powrót z niej, co to zabawa z kolegami – mówi Marta, mama pierwszoklasisty w Szkole Podstawowej nr 1. – Tak naprawdę ani na rozpoczęciu roku nie było normalnie, ani na pasowaniu na ucznia nie mogło być rodziców, którzy mogliby podziwiać swoje pociechy, a teraz na zakończenie roku swoje pierwsze świadectwo też odbiera sam

– dodaje.

Jak przyjdą po wakacjach do drugiej klasy, to tak jakby dopiero zaczynali naukę – zwraca uwagę Elżbieta, mama innego ucznia tej samej szkoły. – Choć wychowawczyni zrobiła wszystko, by mogli zdobywać wiedzę, to brakuje zgrania uczniów w klasie, nie zdążyli dobrze się poznać. Zaległości społecznych mają sporo – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS