Kasy za PGR nie będzie

Urząd Nowy Kawęczyn nie otrzymała dofinansowania z programu inwestycji w gminach, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Wójt nie ukrywa, że cały ten projekt miał kilka wad.

Urząd złożył wnioski na dwie inwestycje. Minimalna wartość kosztorysowa inwestycji mogła wynosić 50 tys. złotych, natomiast maksymalna 5 milionów złotych (górna wartość jest obowiązująca, także w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku).

Dziwi mnie trochę cały ten projekt, ponieważ w mojej opinii nie był on do końca doprecyzowany. Zostały podane tylko dolne i górne widełki. Poza tym wcześniej nasze wnioski pozytywnie zaopiniował oddział terytorialny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, bo takie były wymagania.

Włodzimierz Ciok, wójt gminy Nowy Kawęczyn.

Pieniądze miały być przeznaczone na czterokilometrowy odcinek pomiędzy Raduczem a Psarami. Druga inwestycja to droga w fatalnym stanie także w Psarach, prowadząca w stronę Lisnej (gm. Kowiesy). Przebudowy będą musiały jednak poczekać.

Przypomnimy, że gmina o możliwości składania wniosku dowiedziała się w ostatniej chwili. W Psarach znajdowało się blisko 100 hektarów gruntów, które wykorzystywane były przez Państwowe Gospodarstwo Rolne Babsk. Z regulaminu dofinansowania z programu inwestycji w gminach, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y widniał zapis, że o pieniądze mogą starać się także gminy, na których wykonywano prace w obrębie geodezyjnym.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nowy Kawęczyn

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Życie Agaty wycenili na 1,5 miliona złotych

Pracownicy z Filipin, Nepalu i Bangladeszu zamiast...

Samotne pieski znalezione w opuszczonej szopie

Eksplozja pod Skierniewicami. Runął dom

Uszkodzony dach, brak prądu to efekt wichur

Złodziej zgłosił... kradzież

Wójt unieważnił dyrektorski konkurs w Trzciannie