z powiatu

gm.Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2021 | 18:33 komentarzy 13
Kwiatów nie było. Wójt bez wotum zaufania

(fot. Bartosz Nowakowski)

Rada gminy Skierniewice nie udzieliła wotum zaufania Czesławowi Pytlewskiemu, wójtowi gminy. Nie została także przyjęta uchwała w sprawie absolutorium za rok 2020.

Głosowanie nad wotum zaufania oraz absolutorium poprzedziła debata o raporcie stanu gminy, na której radni zwracali swoje uwagi do 80-stronicowego dokumentu. Debatowano między innymi nad aktualizacją planu zagospodarowania przestrzennego, postępami w sprawie kanalizacji, a także inwestycjach związanych z infrastrukturą sportową. Zauważono także brak wpisanego stowarzyszenia Prometeusz, które działa na rzecz ochrony środowiska w gminie.

W głosowaniu za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało trzech radnych, dwóch było przeciw.

WOTUM ZAUFANIA DLA WÓJTA (W OPARCIU O RAPORT GMINY):

ZA: Urszula Wenus, Waldemar Pawlak, Zbigniew Kośka;
PRZECIW: Edward Mikuski, Zbigniew Biernat;
WSTRZYMALI SIĘ: Gabriela Trębska, Grzegorz Wojenka, Iwona Pruszkowska, Marek Faryj, Przemysław Romanowski, Waldemar Syndoman, Witold Baranowski, Teresa Borowa, Piotr Bednarek


Wstrzymanie się od głosu uzasadniał przewodniczący rady gminy Skierniewice.

Tę kwestię poruszyłem na sesji. Chodzi o publikację raportu na stronie BIP-u, która pojawiła się 26 maja, a 27 maja została przedstawiona na sesji. W moim odczuciu mieszkaniec nie miał szans zgłoszenia swoich uwag. Tym bardziej, że w tak krótkim czasie musiałby zebrać jeszcze 20 podpisów.

Witold Baranowski, przewodniczący rady gminy Skierniewice

– Z jednej strony cieszy fakt, że radni zgłaszają swoje uwagi i widzą problemy, którym trzeba sprostać. Dziwi mnie jednak to, że w poprzednich latach ten dokument wyglądał identycznie i nikt nie widział problemu na takim poziomie szczegółowości – mówi Izabela Żaczkiewicz, zastępca wójta w gminie Skierniewice.

Rada nie przyjęła także uchwały absolutorium dla wójta za rok 2020. Za przyjęciem było sześciu radnych. Przeciw – dwóch członków rady. Warto podkreślić, że Regionalna Izba Obrachunkowa nie odnotowała zastrzeżeń, co do finansowego stanu gminy. Bez zastrzeżeń opiniowała także komisja rewizyjna gminy Skierniewice.

ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY (W OPARCIU O WYKONANIE BUDŻETU GMINY 2020): ZA: Urszula Wenus, Waldemar Pawlak, Zbigniew Kośka, Przemysław Romanowski, Grzegorz Wojenka, Teresa Borowa; PRZECIW: Edward Mikuski, Zbigniew Biernat; WSTRZYMALI SIĘ: Gabriela Trębska, Iwona Pruszkowska, Marek Faryj, Waldemar Syndoman, Witold Baranowski, Piotr Bednarek.

Chciałem podziękować radnym, którzy udzielili mi wotum zaufania, a także udzielili absolutorium. Będę starał się przekonać tych radnych, którzy się wstrzymali. Trudniej będzie z tymi, którzy głosowali przeciw, ale spróbuje. Nie wiem, czym podyktowany jest taki wynik, na szczęście jest to tylko kwestia uznaniowa i nie ma większego wpływu. Mimo to nadal będę pracował na rzecz gminy i mieszkańców.

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 26

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Danusia 0 ponad rok temuocena: 77% 

  Ten Gościu to chyba był przyklejony do poprzedniego wójta, miał układy. Opowiada takie bzdury, że się robi niedobrze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość -1 ponad rok temuocena: 26% 

  Poprzedni Wójt Gminy Skierniewice miał niższe wykształcenie ale znał doskonale teren gminy , mieszkańców , problemy i co istotne był młodszy a nie w wieku nie produkcyjnym tak jak obecny w wieku emerytalnym wójt . Nie tylko radni ale ponad 17 tyś. mieszkańców całej gminy ze wszystkich wiosek oczekiwało od nowego wójta , postępu , nowoczesności , szybkiego działania a jest tragicznie , dużo gorzej niż za poprzednika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~majtek -2 ponad rok temuocena: 86% 

  ten gosciu to nie jaki Biernat we wlasnej osobie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Misiek -3 ponad rok temuocena: 73% 

  Nowy wójt przez 2 lata zrobił więcej niż poprzedni przez dwie kadencje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Swojak -4 ponad rok temuocena: 74% 

  Gościu BREDZISZ !!!!!!!!!!!!!!!Tyle co nowy wójt już zrobił przez dwa lata, to stary mu do pięt nie sięga. Olewał wszystko, rzadko kiedy kogoś wysłuchał czy przyjął, liczyły się tylko znajomości i układy. To było chore.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Roma -5 ponad rok temuocena: 75% 

  Tych co wstrzymali się od głosu trzeba odwołać z funkcji radnego.Ludzie nie mający własnego zdania nie nadają się do pełnienia żadnych funkcji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Misiek -6 ponad rok temuocena: 77% 

  Trzeba wygwizdać tych niektórych radnych, bo oni grają tak jak im Biernat zagra, nie mają własnego zdania ani pojęcia o co chodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mckwadrat -7 ponad rok temuocena: 32% 

  Brawo Rado Gminy. Nareszcie Rada jest niezależna od Wójta i go się nie boi jak w poprzednich latach. Nie ma układu i jest rozliczanie. Tak trzymać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dany -8 ponad rok temuocena: 70% 

  Tak beznadziejnej rady i przewodniczącego jeszcze nie było w historii. Ich główny przywódca na koniec uciekł, bo nie miał argumentów. Tragedia. Wstyd. Za co oni biorą pieniądze.??????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mieszkaniec -9 ponad rok temuocena: 100% 

  I co dalej ??? Z Wójtem ??? Z Radą Gminy ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obserwator -10 ponad rok temuocena: 63% 

  Wójt nadal będzie wykonywał swoje obowiązki tak jak do tej pory. Jak było po dwukrotnym obniżeniu wynagrodzenia do minimalnej przez radę. Pomimo to pracuje bardzo dużo i z konkretnymi efektami !!! W przeciwieństwie do radnych którzy biorą tylko diety i nie ma żadnych konkretnych pozytywnych działań. Jedyne co potrafią to atakować wójta. Przyjdzie na nich pora...... już niedlugo!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mortadela -11 ponad rok temuocena: 100% 

  Przecież ten artykuł jest jedną wielką sprzecznością. Raz jest napisane, że nie udzielono wotum i absolutorium, a za chwile że udzielono i tak na przemian. O co tu chodzi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS