Malika szybko polubiła nową fryzurę, wreszcie może sama się uczesać i ułożyć włosy.

Malika szybko polubiła nową fryzurę, wreszcie może sama się uczesać i ułożyć włosy. (fot.arch.)

Malika pierwszy raz w życiu ścięła włosy. Dziewczynka marzyła, by te trafiły do potrzebujących kobiet. Marzenie pomogła spełnić mama, która odnalazła Fundację Rak’n’Roll.

Rodzina oddała włosy już po raz drugi. Wcześniej, na ten sam charytatywny cel zapuszczała włosy starsza siostra Maliki, Chantal.

Chantal miała już długie, grube włosy po mężu, który pochodzi z Indii. Było gorące lato, córka męczyła się, dlatego chciała je ściąć – opowiada Magdalena Govindasamy, mama dziewczynek. – Były one jednak na tyle długie, że pomyślałyśmy, iż można by było ściąć je w jakimś szczytnym celu – wspomina.

Nawiązała kontakt z Fundacją Rak’n’Roll. Okazało się, że minimalna długość włosa to 25 cm, Chantal miała włosy sięgające do pasa, ich długość przekraczała wymaganą, były więc idealne.

Malika wiedziała o tej historii, bo czasem ją w domu wspominaliśmy, poza tym widziała zdjęcia siostry. Marzyła, by jej włosy też trafiły do potrzebujących kobiet

– mówi pani Magdalena. – Nie do końca chciałam się zgodzić na ich ścięcie, bo córeczka ma lekko falowane włosy, więc nie wiedziałam jak będzie wyglądała w krótkich – przyznaje.

Wkrótce, gdy zachorowała bliska osoba z rodziny skierniewiczanki i potrzebna była peruka, okazało się, że z nabyciem peruki zrobionej z naturalnych włosów jest problem.

Okazało się, że jest bardzo droga, a NFZ pokrywa tylko 200 zł. Niestety nie wszystkie osoby leczące się onkologicznie mogą nosić włosy syntetyczne, a na tą ledwo starcza kwota dofinansowania – opowiada.

Panie na początku czerwca zgłosiły się do fryzjera, odmierzyły 27 cm. Włosy zostały ścięte i wysłane do Fundacji Rak’n’Roll. Ta przysłała certyfikat imienny z podziękowaniem.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Piękny jubileusz Złotych Godów w Skierniewicach...

Radni murem za wójtem

Była nadzieja na boisko w Żelaznej

Rajd Lata w sierpniu?

Weekend z Pucharem Starosty

Nadchodzi tydzień bez ciepłej wody

Ostatni sparing Unii. Na inaugurację ligi...

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego kradł...

Więcej niż inwestycja. Kolejna odsłona „Kina...