Wspólny bilet FPKW i ŁKA

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych i Łódzka Kolej Aglomeracyjna podjęły współpracę i od początku wakacji obowiązuje oferta specjalna „Bilet ŁKA+Kolej Wąskotorowa”, uprawniająca pasażerów do przejazdu na preferencyjnych warunkach.

Tańsze bilety jednorazowe będą obowiązywały w pociągach ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z lub do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz w pociągu FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąsk. - Jeżów. Oznacza to, że można już kupować wspólne bilety na najbliższe pociągi na trasie Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała. Podróżni korzystający z tej oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości, będzie on wynosił 10-20 proc. Bilet ŁKA+Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu KOLEO dostępnego na stronie internetowej www.koleo.pl, u obsługi w pociągu KWRRB (wyłącznie na przejazd w dniu nabycia), u obsługi pociągu ŁKA (wyłącznie na przejazd w dniu nabycia).

Łączony bilet będzie dotyczył całej relacji obejmującej tor wąski i normalny. Możliwa będzie zatem podróż na jednym bilecie np. od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Jeżów. Ostatnia taka możliwość taryfowa była dostępna na polskiej kolei 20 lat temu. Co ważne na Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała obowiązuje pełny zakres kolejowych ulg ustawowych.

– Niezwykle cieszy nas współpraca z Łódzką Koleją Aglomeracyjną – informuje Adam Wawrzyniak, Prezes Zarządu FPKW. – Przygotowania zajęły nam bardzo dużo czasu, ale współpraca naszej organizacji z Łódzką Koleją Aglomeracyjną przy tym przedsięwzięciu układała się świetnie. Dzięki temu od teraz Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała, w pewnym sensie powraca na mapę komunikacji publicznej. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę zarówno z Łódzką Koleją Aglomeracyjną jak i Województwem Łódzkim przy kolejnych przedsięwzięciach w tym zakresie.

Aby ułatwić podróż, godziny odjazdów i przyjazdów pociągów ŁKA i FPKW zostały zintegrowane. Prowadzona przez FPKW Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała realizuje przewozy zabytkowymi pociągami w każdą niedzielę do 3 października br. na trasie z Rogowa do Jeżowa. Ponadto planowane jest przywrócenie przejazdów dalej do Białej Rawskiej.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS