z powiatu

Bolimów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2021 | 09:32 komentarzy 1
Dług za śmieci wynosi już 100 000 złotych

(fot. Beata Pierzchała)

W tym roku gmina wysłała już 139 upomnień i 30 komorniczych tytułów wykonawczych do śmieciowych dłużników. Zadłużanie zaczęło się w 2013 roku, kiedy w życie wszedł nowy system gospodarki odpadami.

Na koniec czerwca tego roku gmina odnotowała 97 tysięcy złotych niedopłaty za wywóz śmieci. Z tego 56 tysięcy to dług z lat poprzednich. Największy dłużnik ma na swoim koncie 3 700 złotych długu, taki efekt można osiągnąć nie płacąc latami.

– Niestety, często zdarza się tak, że komornik nie ma z czego ściągnąć długu, bo mieszkaniec nie wykazuje żadnych dochodów – tłumaczy Renata Jagura, skarbnik gminy. – Trudno jest taki dług odzyskać, ale niekiedy wystarczy tylko upomnienie i dłużnik reguluje niedopłatę.

Zadłużanie zaczęło się w 2013 roku, wtedy gminy musiały wprowadzić nowy system gospodarki odpadami. Gmina stała się nadzorcą i strażnikiem jednocześnie, i to ona odpowiada za wybór operatora systemu.

W przypadku Bolimowa wybranie najefektywniejszego sposobu odbierania odpadów nie było łatwe. Problem polega na dużej ilości domów letniskowych, których właściciele nie mają podpisanych umów na odbiór śmieci, ale przecież je produkują. W minionych latach gmina wystawiała kontenery, gdzie letnicy mogli wyrzucać swoje śmieci. Po zmianie przepisów taki system przestał mieć rację bytu. Na prośbę gminy operator zgodził się na podpisywanie indywidualnych umów z właścicielami letnisk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Chory system 0 2 miesiące temuocena: 100% 

  A ja płacę regularnie i zbierają śmieci dwa razy w miesiącu. To jest kpina! Nie mam co z tym robić mimo segregacji. Dopłacić by odbierali ode mnie większe ilości nie ma możliwości. Jakieś rady?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Rozlane paliwo na A2. Utrudnienia w kierunku...

Tragedia na torach

Problem z powiatówką do Miedniewic. Co ze...

Rynek wciąż czeka na rewitalizację, ale koszty...

Podała hasło do konta i straciła 70 tysięcy

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiedztwa. Co z...