W altanie parku miejskiego w Skierniewicach wystąpił Główny Zawór Jazzu, a w jego składzie 3 urocze wokalistki.

W altanie parku miejskiego w Skierniewicach wystąpił Główny Zawór Jazzu, a w jego składzie 3 urocze wokalistki. (fot. Joanna Młynarczyk)

W altanie parku miejskiego w Skierniewicach odbył się (25.07) drugi koncert w ramach cyklu Muzyczne śniadanie na trawie. Przed gośćmi wystąpił 9-osobowy zespół z Poznania – Główny Zawór Jazzu.

Zespół w swoim repertuarze łączy jazz, swing i muzykę popularną i takiego właśnie programu można było posłuchać w Skierniewicach. Muzycy przedstawili polskie przeboje w swingowych aranżacjach, zabierając słuchaczy w podróż do lat 30‑tych, 40‑tych i 50‑tych. Wybrzmiały przeboje takich gwiazd jak: Monika Brodka, Lech Janerka, Krzysztof Zalewski, Perfect i wielu innych.

Kolejny koncert z cyklu Muzyczne śniadanie na trawie już 8 sierpnia, wyjątkowo o godz. 18. Z programem pieśni neapolitańskich wystąpi Tadeusz Szlenkier, jeden z najwybitniejszych polskich tenorów, a akompaniować mu będzie na fortepianie Mariusz Rutkowski.

Dla miłośników muzyki klasycznej mamy na dziś jeszcze jedną propozycję. Wieczorem, po mszy św. o godz. 18.00 w kościele garnizonowym odbędzie się koncert organizowany przez Filharmonię Łódzką w ramach wieloletniego cyklu „Kolory Polski”. Wystąpią: Dominika Sznajder-Janczewska – skrzypce, Nela Zaforemska – skrzypce oraz Orkiestra Kameralna Primuz pod dyrekcją Łukasza Błaszczyka. W programie: W.A. Mozart – Divertimento D–dur, J.S. Bach – Koncert na dwoje skrzypce d–moll, G. Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową, W. Lemański – „Fab four”. Wstęp wolny.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Dożynki parafialne w Lipcach Reymontowskich

Nowe mundury dla druhów

Wóz strażacki przekazany OSP Jeruzal

Przedszkolaki zakończyły pierwszy etap edukacji...

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

Dzień rodziny w Jacochowie

Powitanie lata w Głuchowie

Szkoła w Żelaznej ma swój sztandar

Rodzinny piknik w Woli Makowskiej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA