z powiatu

gm.Skierniewice

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2021 | 10:51 komentarzy 1
Była nadzieja na boisko w Żelaznej

(fot. Bartosz Nowakowski)

Rządowy program „Sportowa Polska” miał raz na zawsze rozwiązać problem boiska w Żelaznej. Inwestycja jednak nie otrzymała pięćdziesięcioprocentowego dofinansowania. Urzędnicy zastanawiają się, na jakiej podstawie?

Jeszcze na początku zeszłego tygodnia była wielka nadzieja. Gmina Skierniewice otrzymała informację o wstępnym przyjęciu wniosku na dofinansowanie budowy boiska piłkarskiego w Żelaznej.

Urząd tak szybko jak tylko był w stanie dostarczył pełną dokumentację do ministerstwa, ponieważ takie były wytyczne. Termin: 21 lipca, do godziny 15. Dokumenty złożono przed upływem czasu. Podobnych wniosków wpłynęło ponad 1000. Na drugi dzień ogłoszono wyniki. Na liście próżno szukać inwestycji w Żelaznej.

Pierwszy raz w życiu spotykam się z taką sytuacją, kiedy to po niespełna 24 godzinach zostały ogłoszone wyniki. Jestem pełna podziwu dla urzędników, którzy przeglądali całą te dokumentację.

Małgorzata Foks, sekretarz gminy Skierniewice

Cała inwestycja opiewała na kwotę 1,5 miliona złotych. Dofinansowanie z rządowego programu miało wynosić połowę całej kwoty. Z tego powodu już wiadomo, że inwestycja zostanie wstrzymana.

A temat boiska w Żelaznej w ostatnich latach podnoszony był już niejednokrotnie. W grudniu 2019 roku był jednym z argumentów rady gminy Skierniewice za obniżeniem pensji wójta. Szeroko temat był podejmowany także na czerwcowej sesji.

– Przede wszystkim chcemy, aby to był obiekt dla wszystkich mieszkańców. Nie upieram się, że musi być to wymiarowe boisko o profesjonalnym charakterze. Przede wszystkim ma służyć lokalnej społeczności – mówi Witold Baranowski, przewodniczący rady gminy.

– W Żelaznej mamy klub piłkarski, który chce się rozwijać. Poza tym w naszej gminie potrzebujemy obiektu z prawdziwego zdarzenia z profesjonalnym zapleczem – dodaje Małgorzata Foks.

Gmina nie zamierza poddawać się w tym temacie. Niewykluczone, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. Z pewnością urząd będzie szukał nowych projektów, które będą w stanie dofinansować inwestycje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~zibi 0 ponad rok temu

  Boli ustawka urzędników PiS !? Koledzy zapomnieli o zasługach Pana Wójta dla jedynej słusznej linii partii PiS ? Czy już go skreślili i pójdzie w odstawkę?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS