Państwo Barbara i Władysław Szrajbrowscy 50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili w 2019 roku, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa świętować mogą dopiero teraz.

Państwo Barbara i Władysław Szrajbrowscy 50-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili w 2019 roku, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa świętować mogą dopiero teraz. (fot. Joanna Młynarczyk)

Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie” – pisał Konstanty Ildefons Gałczyński. Od ponad 50 lat tę drogę przemierza 6 skierniewickich par, które w niedzielę (1.08) świętowały piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Podobnie jak pół wieku temu piękni i uśmiechnięci stawili się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tym razem ich świadkami była najbliższa rodzina – dzieci i wnuki, dla których niewątpliwie są wzorem do naśladowania. Był tort z toastem i odśpiewaniem gromkiego „Sto lat”, dyplomy, kwiaty i upominki. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wraz z gratulacjami, w imieniu prezydenta RP, odznaczył złotych małżonków wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski.

Medale odebrali: Danuta i Józef Urbankowie, Barbara i Władysław Szrajbrowscy, Teresa i Henryk Kaniewscy, Władysława i Henryk Kowalscy, Krystyna i Marian Milczarkowie oraz Ewa i Aleksander Pałczyńscy.

Złoci małżonkowie podzielili się z nami także wspomnieniami ze swojego długiego życia.Opublikujemy je w wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" (5.08).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~D.P. Ciesielski 2 miesiąc temu

  Nauczycielka od chemii w technikum... Dzisiaj już sam się nauczyłem w praktyce jak pracują drożdże, jak zrobić samemu podstawowe produkty... zamiast teorii wkuwanej bez sensu i 2 lata nudnych zajęć... wzorów... Wiem także, jako belfer, że lepiej zawyżyć ocenę, niż obniżyć, bo kto dał nam prawo, ludziom, oceniania innych, jakie mamy do tego percepcyjne środki? Przynajmniej mogę każdemu wszędzie spojrzeć prosto w oczy. Pani Mgr od chemii - dr D.P. Ciesielski

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ir 1 miesiąc temu

  Piękny jubileusz ❤ Zdrowia i szczęścia życzę Złotym Parom ❤

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Muzyczne gwiazdy na scenie ŚKOiW [ZDJĘCIA]

Wybory Kwiatu Skierniewic 2021

Parada przeszła ulicami Skierniewic (ZDJĘCIA)

Uroczyste otwarcie wrześniowego święta

Piknik motocyklowy nad zalewem w Skierniewicach

Muzyczne gwiazdy Święta Budowlańca

27. Święto Budowlańca w Skierniewicach...

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...