Plenerowa wystawa dostępna do końca wakacji

(fot. Bartosz Nowakowski)

Do końca sierpnia można zwiedzać wystawę plenerową zatytułowaną „Mauzoleum rodzinne Prandotów Trzcińskich”, która dostępna jest przy zabytkowym kościele w Starej Rawie.

– W pierwszej kolejności podziękowania należą się stowarzyszeniu „Wspólna pamięć”, które zrealizowało swój pomysł. Ja osobiście czuję tylko radość, że mieszkańcy chcą pielęgnować swoją lokalną historię, a w takich kwestiach zawsze znajdą moje wspracie – mówi ksiądz Wojciech Wawrzyniak, proboszcz parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie.

Wystawa składa się z dziesięciu plansz, na których pasjonaci historii mogą znaleźć szczegółowe dane, dotyczące rodziny Prandotów Trzcińskich.

Z pewnością wystawy nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pomoc Dariusza Graszki - Petrykowskiego, który udostępnił część zdjęć ze swoich archiwów. Duża zasługa także Macieja Białka, który opracował nam wystawę pod kątem graficznym.

Anna Szerszeń, prezes stowarzyszenia poszukiwaczy historii „Wspólna pamięć”.

Członkowie stowarzyszenia potwierdzają, że szykują kolejne historyczne przedsięwzięcia związane z terenem Nowego Kawęczyna, na razie jednak nie chcą odkrywać szczegółów.

– Cieszymy się, że w te wakacje udało nam się zrealizować tę małą plenerową wystawę. Jej głównym zamysłem była łatwa dostępność. Jeśli ktoś wybiera się na wycieczkę rowerową w te strony to będzie miał możliwość na miły przystanek z odrobiną lokalnej historii – kończy Ewa Szerszeń.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA