z powiatu

Nowy Kawęczyn

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2021 | 15:42 komentarzy 10
Monika Madej, pełniła obowiązki dyrektora w Szkole Podstawowej w Trzciannie przez ostatni rok szkolny.

Monika Madej, pełniła obowiązki dyrektora w Szkole Podstawowej w Trzciannie przez ostatni rok szkolny. (fot. Szkoła Podstawowa w Trzciannie)

Choć Magdalena Kubisztal wygrała konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Trzciannie to funkcji w najbliższym roku szkolnym pełnić nie będzie. Rozstrzygnięcie komisji konkursowej zakwestionowała druga z osób startujących w konkursie, wskazując na uchybienia proceduralne w pracy zespołu.

Chyba nikt nie spodziewał się takich trudności przy wyborze dyrektora szkoły. Ale jak się okazuje w tych wydarzeniach chronologia i daty mają niezwykle ważne znaczenie. Zatem przypomnijmy wszystko od  początku. Konkurs na dyrektora w Szkole Podstawowej w Trzciannie został ogłoszony przez urząd gminy 18 czerwca. Do 5 lipca zainteresowani mogli składać oferty.

Na  konkurs, w  terminie, wpłynęły dwie oferty. Aplikacje złożyły – pełniąca dotychczas obowiązki dyrektora w placówce oraz nauczycielka szkoły w Trzciannie. Konkurs odbył się 5 sierpnia. Komisja wskazała Magdalenę Kubisztal na dyrektora szkoły. Od rozstrzygnięcia odwołała się druga z ubiegających się o stanowisko, podniosła, że termin konkursu został przekroczony. Wskazała, że zgodnie z prawem konkurs powinien odbyć się maksymalnie 14 dni od zakończenia przyjmowania ofert, gdy tymczasem komisja zebrała się w miesiąc od wskazanego terminu.

Włodzimierz Ciok, wójt gminy  podzielił  argumentację i unieważnił konkurs, a w uzasadnieniu czytamy, że powodem była „nieprawidłowość polegająca na niezachowaniu wymogu przeprowadzenia komisji w ciągu 14 dni roboczych od upływu terminu składania ofert”.

Mogę potwierdzić, że konkurs zakwestionowała jedna z kandydatek. Przychyliłem się do tego, ponieważ uznałem, że przesunięcie terminu mogło mieć wpływ na sam konkurs. Nie chcę jednak wdawać się w szczegóły.

Włodzimierz Ciok, wójt gminy Nowy Kawęczyn.

Same zainteresowane nie chciały wypowiadać się na temat konkursu.
Włodzimierz Ciok potwierdza, że powierzenie funkcji dyrektora zostanie przedłużone Monice Madej. Samorządowiec wystąpił do kuratorium z kwestią o kolejny konkurs, który ma odbyć się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Lol 0 ponad rok temuocena: 86% 

  Droga Redakcjo Piszecie bzdury. Dziś na rozpoczęciu roku szkolnego Wójt ogłosił nową dyrektor Magdalenę Kubisztal.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~aga -1 ponad rok temuocena: 83% 

  Brawoooooo! Wreszcie! Sukcesów życzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~... -2 ponad rok temuocena: 80% 

  To artykuł z gazety z poprzedniego tygodnia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dajcie już spokój -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Weźcie ludzie dajcie spokój... wejdźcie chodź na chwilę w uczucia obu kandydatek... jak można być tak podłym... znieczulica społeczna...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ania -4 ponad rok temuocena: 17% 

  Tak to od zawsze wygląda w tej szkole... Tam powinien przyjść ktoś z zewnątrz, bo 90% pracowników jest związanych z placówką od czasu swojej nauki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~włączMyślenie -5 ponad rok temuocena: 60% 

  Wymienisz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Nic nie wiesz -6 ponad rok temuocena: 93% 

  Widać, że nic nie wiesz o tej szkole i o tym kto tam pracuje...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Barbara -7 ponad rok temuocena: 76% 

  Tacy ludzie uczą dzieci jak postępować moralnie i jak przegrywać. Trochę pokukizował pan Wójt! Bez zasad moralnych! Wstyd! Gminny rodzinny biznes. Córka p.o. Dyrektora pracuje w szkole a mąż i jej brat ja remontowali. Można? Można…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja -8 ponad rok temuocena: 58% 

  Pani Barbaro, Wstyd, że wypisuje Pani takie bzdury pod tym artykułem, który nie wiadomo czemu się ukazał. Panu Wójtowi daleko do moralności na którą się Pani powołuje. Z mojej wiedzy Pan Wójt zgodnie z wynikiem konkursu, który wygrała pani Kubisztal, powołał tą Panią na Dyrektora szkoły w Trzciannie. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Brbrbrbe -9 ponad rok temuocena: 85% 

  Jeśli na stanowisko dyrektora wybrali kogoś innego to znaczy, że są ku temu powody. Widocznie obecna dyrekcja nie sprawdziła się i pora na zmianę. Porażka bolesna, ale trzeba się z tym pogodzić, a nie walczyć o posadę za wszelką cenę. Dorosła kobieta, a nie potrafiła wyjść z tego z honorem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA