Za nami dwa z trzech etapów kolarskiego Wyścigu Trzech Lilii.

Za nami dwa z trzech etapów kolarskiego Wyścigu Trzech Lilii. (fot. Adam Michalski)

Cezary Zamana, Dariusz Baranowski, Tomasz Jaroński, to postacie znane doskonale wszystkim kibicom sportu, a zwłaszcza kolarstwa. Wszystkich trzech panów można było spotkać w Skierniewicach przy okazji pierwszego dnia (11.09) rywalizacji w ramach Skierniewice Road Race Wyścigu Trzech Lilii.

W sobotnie (11.09) przedpołudnie z okolic parkingu firmy VEKA przy ulicy Sobieskiego w Skierniewicach ruszyli pierwsi kolarze, którzy rywalizowali w ramach pierwszego etapu Skierniewice Road Race Wyścigu Trzech Lilii, jazdy indywidualnej na czas na dystansie 9. kilometrów. Uczestnicy pokonywali trasę ulicami Sobieskiego i Unii Europejskiej, robili nawrót i wracali w mieście startu, gdzie zlokalizowana była także meta etapu.

Po południu kolarze przenieśli się do centrum miasta. W okolicach rynku odbyło się kryterium uliczne rozgrywane w trzech kategoriach. Kilometrową pętlę wielokrotnie pokonywały trzy grupy. Jako pierwsi wystartowali najstarsi panowie oraz panie. Później pojechali panowie w kategoriach M40 i M50. Rywalizację zakończyli panowie w kategoriach M20 i M30. Emocji było co niemiara, a trasa była bardzo atrakcyjna. Kibice mieli kolarzy niemal na wyciągnięcie ręki, a wydarzenia kryterium komentował na żywo Tomasz Jaroński, mistrz mikrofonu, znany głównie z komentowania kolarstwa i biathlonu. W drugiej grupie wystartował Dariusz Baranowski. Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk, 12. zawodnik wielkich wyścigów kolarskich Tour de France 1998 i Giro d’Italia 2003 nie nawiązał walki o etapowe zwycięstwo, ale był barwną postacią peletonu. Nad wszystkim czuwał Cezary Zamana, były znakomity kolarz, organizator skierniewickiego wyścigu z Zamana Group, Mistrz Polski z 1999 oraz zwycięzca Tour de Pologne.

– Wyścig Trzech Lilii ma bardzo nietypową formułę, ale i bardzo atrakcyjną zarówno z punktu widzenia samych kolarzy jak i kibiców. Myślę, że są w zawodowym peletonie kolarze, którym tego typu charakterystyka wyścigu bardzo by odpowiadała – mówi Cezary Zamana.

Organizatorzy nie nałożyli na uczestników wymogu wzięcia udziału we wszystkich trzech etapach rywalizacji, ale pojawili się śmiałkowie, którzy chcą tego dokonać.

Przed nami (12.09) trzeci etap rywalizacji, wyścig ze startu wspólnego. Rywalizacja rozpocznie się z ulicy Sobieskiego (przy firmie VEKA). Kolarze ścigać się będą na dwóch dystansach (PRO- 53 km i PRO - 72 km). Start ostatniego etapu zaplanowano na godzinę 11.00.

Więcej o Wyścigu Trzech Lilii w najnowszym (16.09) wydaniu tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Dziś zdjęcia z dwóch pierwszy etapów rywalizacji.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Juniorzy starsi AZS zakończyli sezon 2021/2022

Lekkoatleci UKS Vis rozpoczęli sezon halowy 2022

Widok i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich ze...

Rekordy życiowie sprinterów Akademii w pierwszym...

AZS wiceliderem, Ósemka trzecia. Doskonała forma...

Babilon MMA

Pako-bud Skierniewicka Liga Futsalu

Lodowisko w Trzech Króli nieczynne, jest za...

Pływacy i lekkoatleci, to był ich czas....