Małgorzata G. nie pamięta, czy zabiła męża

(fot. Wiesław Pierzchała/DŁ)

Tragedia na osiedlu Widok w Skierniewicach wydarzyła się w styczniu. Kobieta powiadomiła policję, że mąż prawdopodobnie nie żyje. To był jeden cios zadany kuchennym nożem. W czwartek (7.10) ruszył proces, 50-letniej Małgorzacie G. ze Skierniewic grozi dożywocie.

Wczesnym popołudniem we wtorek, 26 stycznia, żona Cezarego G. powiadomiła policję, że mąż prawdopodobnie nie żyje. Po przyjeździe policjanci podjęli próbę reanimacji, ale bez efektów. Według biegłego, mężczyzna zmarł co najmniej dwie godziny wcześniej.

– Przyczyną śmierci była głęboka rana z uszkodzeniem płuca, doszło do krwotoku wewnętrznego – informował Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Podczas przesłuchań 50-letnia Małgorzata G. podała kilka wersji. W jednej z nich, że mąż przypadkowo nadział się na ostrze kuchennego nożna, potem zatamowała wypływającą z rany krew i poszła na spacer psem. Mąż został w mieszkaniu sam. Po powrocie zobaczyła, że ten nie daje oznak życia, wezwała więc policję.

– Ustalona przez nas wersja jest odmienna od podanej przez kobietę. Odbyła się wizja lokalna oraz sekcja zwłok mężczyzny. To był jeden cios zadany kuchennym nożem – stwierdziła Magdalena Hryniewicz-Rucińska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach.

Pięćdziesięciolatka została zatrzymana. Była pod wpływem alkoholu, po zbadaniu okazało się, że w organizmie miała 3,2 promila. Według ustaleń prokuratury w feralnym dniu pił również jej mąż. Kolejna domowa awantura zakończyła się tragedią.

Proces w Sądzie Okręgowym w Łodzi ruszył 7 października. Małgorzata G. nie przyznała się do winy, twierdzi, że nie pamięta co się wydarzył w mieszkaniu 26 stycznia. Grozi jej dożywocie.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Oddali cześć powstańcom listopadowym

Sztuka łączy pokolenia. Portret i styl w muzeum

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Kolizja pięciu aut na autostradzie A2

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Białyńskie nutki podbijają scenę w regionie

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...