Jan Michalak start w Oświęcimiu ukończył na podium w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym.

Jan Michalak start w Oświęcimiu ukończył na podium w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym. (fot. UKS Nawa, Marek Młynarczyk)

– To już nasza klubowa tradycja. Powakacyjny sezon zawodów centralnych inaugurujemy na krótkiej pływalni w Oświęcimiu. Tak samo było w tym roku – mówi Marcin Sarna, opiekun skierniewickich pływaków. Dziesiątka reprezentantów UKS Nawa rywalizowała w stawce 654 pływaków z całego kraju.

W zawodach Arena Grand Prix Skierniewice reprezentowała 10. osobowa drużyna w składzie: Joanna Świderska, Natalia Górska, Julia Furmańska, Nadia Lipowska, Oliwia Zakrzewska, Pola Drążkiewicz, Sebastian Głowacki, Bartosz Stefanowski, Jakub Lesiński i Jan Michalak.  

– To był prawdziwy maraton pływacki, rywalizację zaczynaliśmy o godzinie 8.30, natomiast ostatnie wyścigi kończyliśmy o 21:45 – opowiada trener Sarna. Starty w Oświęcimiu dla większości pływaków UKS były pierwszym sprawdzianem po powrocie na pływalnie po wakacyjnej przerwie.

Najlepiej z grona skierniewiczan wypadli Jan Michalak i Joanna Świderska. Janek w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym zajął znakomite 3. miejsce, natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym był 5. Joasia została najwyżej sklasyfikowana wśród dziewcząt. W konkurencji 50 stylem motylkowym wywalczyła wysokie 3. miejsce.

Kolejne starty skierniewiczan w gronie najlepszych klub zaplanował na weekend 23-24 października. W Łodzi odbędą się zawody z cyklu Grand Prix. Dla skierniewiczan udział w wydarzeniu będzie jednym ze sprawdzianów w ramach przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski, które odbędą się już w grudniu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Mikołajki na sportowo z Akademią Sztuk Walki...

Lider potwierdził siłę w I lidze futsalu

Pewne zwycięstwo trzecioligowych siatkarek...

Skierniewicka Liga Siatkówki i Skierniewicka Liga...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Turniej ligi wojewódzkiej koszykarzy w kategorii...

Mecz III ligi piłki siatkowej

Kolejny wyrównany hit w lidze siatkarzy

Zimowa Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA