Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 października 2021 | 12:50
Młoda reprezentacja UKS Nawa podczas mistrzowskich zawodów w Łodzi.

Młoda reprezentacja UKS Nawa podczas mistrzowskich zawodów w Łodzi. (fot. UKS Nawa)

Najmłodsi pływacy UKS Nawa Skierniewice w miniony weekend wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 8, 9 i 10-latków. Zatoka Sportu w Łodzi okazała się szczęśliwym miejscem dla Tymona Sałkowskiego, który wywalczył dwa medale. Starsza grupa z powodzeniem rywalizowała w zawodach z cyklu Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu.

– Najmłodsi reprezentacji UKS Nawa Skierniewice mieli prawo sprawdzenia aktualnej formy konfrontacji na tle zawodników i zawodniczek z całego województwa łódzkiego – mówi Marcin Sarna, trener. Skierniewiczanie ukończyli zawody z dorobkiem pięciu medali.

Najlepiej wypadł Tymon Sałkowski, który triumfował w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, zdobył także brąz na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Brązowe medale wywalczyli: Nella Krawczyk w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym wywalczyła, Filip Rupiński w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym oraz Maja Sałkowska w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Dobrze zaprezentowała się również Lena Lasota, która zajęła 5. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym.

Rywalizację sportową zakończyły wyścigi sztafet, w których UKS Nawa reprezentowały dziewczęta płynące na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie: Lasota, Abeid, Perka i Krawczyk. Skierniewiczanki uplasowały się na 9. pozycji.

W gronie pływaków i pływaczek reprezentujących UKS NAWA znaleźli się również: Leila Abeid, Helena Perka, Joann Kur, Michał Maszewski, Inka Starbała oraz debiutująca Pola Klepaczko.

W weekend  (23-24.10) w Łodzi odbyły się już drugie tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Areną rywalizacji sportowej  była Zatoka Sportu. Patronatem dwudniowe zawody Rektor Politechniki Łódzkiej.

Do Łodzi przyjechało 670 zawodników z całej Polski. W stawce znalazła się 18. osobowa drużyna UKS Nawa Skierniewiczanie zaprezentowali się bardzo dobrze, a poszczególni zawodnicy i zawodniczki bili swoje rekordy życiowe.

Zuzanna Denisiewicz zajęła znakomite 2. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym i 3. pozycję w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym. Równie dobrze zaprezentowała się Pola Drążkiewicz, która była 2. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym i 3. na 100 metrów stylem klasycznym. Pola wywalczyła także 4. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym. Na podium stanął także Jan Michalak, 3. w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym. Janek był ponadto 4. w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym. Na podium zameldował się Sebastian Głowacki, który wywalczył 3. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym. Tuż za podium zawody ukończyła Joanna Świderska, 4. na dystansach 100 i 200 metrów stylem motylkowym.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Inauguracja Skierniewickiej Ligi Futsalu