Po pierwsze, słuchać. Uczniowie docenili tę umiejętność

(fot. Beata Pierzchała)

To pierwsze takie głosowanie w historii szkoły podstawowej w Jeżowie. Plebiscyt „Najsympatyczniejszy nauczyciel” to inicjatywa samorządu uczniowskiego. Taki tytuł można nosić z dumą.

Plebiscyt podzielono na dwie kategorie: dla uczniów klas I-III oraz dla klas IV-VIII. Najsympatyczniejszą nauczycielką w klasach młodszych została Monika Wilkowska, wychowawczyni klasy IIIb. Kiedy zapytaliśmy dzieci za co lubią swoją panią jedna z dziewczynek poważnie odpowiedziała: – Bo ma fajne, kreatywne pomysły. Inne dzieci zgodnie powtarzały, że „jest fajna”. Jak się okazuje pani Monika po prostu słucha dzieci i lubi z nimi pracować.

– Pracuję w szkole od 8 lat, wcześniej pracowałam też w przedszkolu. Uważam, że trzeba indywidulanie podchodzić do każdego dziecka – mówi, wyróżniona tytułem najsympatyczniejszej, nauczycielka. – Słucham czego potrzebują, dużo rozmawiamy i wypracowujemy wspólne rozwiązania. Jestem bardzo mile zaskoczona tym tytułem, to bardzo nobilitujące wyróżnienie, szczególnie, że zostało przyznane przez dzieci.

Zaskoczenia tą wspaniałą nagrodą nie kryje też druga nauczycielka, którą zastajemy podczas lekcji historii w klasie VIIc.

– Jestem zaskoczona, że zdobyłam ten tytuł, to duże wyróżnienie – mówi Anna Grzegorczyk, nauczycielka historii i języka niemieckiego. – Cieszę się tym bardziej, że uczę tylko w klasach VII-VIII, więc nie widuję się ze wszystkimi uczniami podczas lekcji.

Młodzież pytana dlaczego w głosowaniu wybrali panią Grzegorczyk chóralnie odpowiedziała, że jest fajna. – Pani Grzegorczyk jest bardzo fajna i nie zadaje pracy domowej, wszystko w szkole robimy – podkreślił Adrian. Zuzia zauważyła: – Bardzo dobrze się z panią Grzegorczyk dogadujemy. Jej koleżanka z ławki Patrycja dodała: – Jest bardzo miła.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS