Sport

Siatkówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 listopada 2021 | 13:21 komentarzy 3

Trzecioligowa drużyna Skier-Vis Business w pierwszym meczu sezonu 2021/2022 odniosła przekonujące zwycięstwo. (fot. Adam Michalski)

Siatkarski sezon 2021/2022 rozpoczęła trzecioligowa ekipa pań Skier-Vis Business Center. Podopieczne Grzegorza Hałatiuka i Marka Leśniewicza w niedzielę (31.10) pokonały, w pierwszym spotkaniu rozgrywek drużynę UKS Lider Konstantynów Łódzki 3:0.

W niedzielę (31.10), w hali przy ulicy Pomologicznej pierwszy mecz sezonu 2021/2022 w III lidze rozegrała ekipa seniorek Skier-Vis Business Center. Skierniewiczanki, prowadzone przez Grzegorza Hałatiuka i Marka Leśniewicza podejmowały drużynę UKS Lider Konstantynów Łódzki.

Gospodynie w mecz weszły idealnie. Grały perfekcyjnie w ataku i obronie, dobrze funkcjonowała zagrywka. Jednak w połowie seta skierniewiczanki dopadła niemoc, a rywalki zniwelowały straty. Przerwa na żądanie i wskazówki trenerów Hałatiuka i Leśniewicza przyniosły efekt. Skier-Vis wygrał pierwszą partię 25:20. Także w kolejnych setach gospodynie były lepsze, wygrywając do 10 i 12, a cały mecz 3:0. Z wysokości trybun mecz obejrzała liczna grupa kibiców piłki siatkowej.

– Udanie rozpoczęliśmy sezon, ale prawdziwy test formy czeka nas za dwa tygodnie w meczu z UKS Akademią Siatkówki Zduńska Wola – mówi Grzegorz Hałatiuk.

W stawce drużyn walczących o awans do II ligi są: MKS Skier-Vis Business  Center Skierniewice, UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola, UKS Ozorków, WKS Prosna Wieruszów, SMS Ostrów Łaskovia Łask i UKS Lider Konstantynów Łódzki. W rundzie zasadniczej drużyny zagrają systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.