54 firmy założyli bezrobotni. Każdy na rozpoczęcie biznesu dostał 25 000 złotych

W sumie 1 350 000 zł dotacji przekaże do końca roku Powiatowy Urząd Pracy w Skierniewicach osobom, które z bezrobotnych stały się własnymi szefami.

Najczęściej pieniądze trafiają do zakładających firmy budowlane, małą gastronomię, ale na liście są również przedsiębiorstwa świadczące usługi  związane z poprawą kondycji fizycznej klientów, zajmujące się naprawą odzieży, zakładające instalacje elektryczne, świadczące mobilne usługi fryzjerskie czy zajmujące się handlem.

Warunek wyjściowy, by starać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej był taki – przyszły przedsiębiorca tworząc biznes plan musi być osobą bezrobotną. Nie znaczy, że do PUP po kapitał zgłosiły się osoby niemogące znaleźć pracy. Urzędnicy przekonują: – W większości wsparcie trafiło do tych, którzy postanowili być sami dla siebie szefem. Część z nich decyzję o założeniu działalności gospodarczej poprzedziła nieskutecznym staraniem się u pracodawcy o podwyżkę. Zniecierpliwieni odeszli, zabierając, niejednokrotnie klientów – jak w przypadku np. usług kosmetycznych czy fryzjerskich

.

Niewiele wniosków przyszłych przedsiębiorców PUP odrzucił. Zważywszy na kwotę ogólnego wsparcia – 1,35 mln zł, 10 proc. odrzuconych aplikacji ginie na liście tych, które skutkowały przelaniem kwoty wsparcie w dniu podpisania umowy z urzędem. Teraz przedsiębiorcy mają miesiąc (od podpisania umowy) na rozliczenie dotacji. Przedstawienie faktur, zestawieniem dokumentów z harmonogramem wydatków przedłożonych we wniosku.

Nowe rozdanie, być może w przyszłym roku.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Teresa 0 ponad rok temu

  Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą również skorzystać z dofinansowania ZUS dla firm na inwestycje. Doradcy z BHP ONE zajmują się opracowaniem wniosków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA