To był dzień wypełniony pozytywnymi emocjami. Skierniewickie pływanie pokazało swoją siłę na poziomie województwa.

To był dzień wypełniony pozytywnymi emocjami. Skierniewickie pływanie pokazało swoją siłę na poziomie województwa. (fot. Adam Michalski)

To był ich dzień. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 9 okazała się bezapelacyjnie najlepsza w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Zawody odbyły się w środę (10.11) w Pływalni Miejskiej NAWA w Skierniewicach. Pozostałe ekipy Dziewiątki także uplasowały się na podium, w Igrzyskach Dzieci dziewczynki zajęły 2. pozycję, chłopcy 3. – Mamy komplet medali – mówił po starcie swoich podopiecznych Kamil Szczepaniak, opiekun pływaków z SP nr 9.

Finał wojewódzki został poprzedzony eliminacjami powiatowymi i rejonowymi, w których drużyny z SP nr 9 były zdecydowanie najlepsze w kategoriach Igrzysk Dzieci (dziewczęta i chłopcy) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dziewczęta).

Środowe (10.11)) zawody rozpoczęły sztafety chłopców i dziewcząt w najmłodszej kategorii. Później odbyły się konkurencje indywidualne na dystansach 50 metrów stylami: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. W ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) najlepsze okazały się drużyny z Łodzi. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 9 zajęły 2. miejsce i zostały wicemistrzyniami łódzkiego. Chłopcy ukończyli rywalizację na 3. pozycji. Drużyna chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci popłynęła w składzie: Adam Astrabas, Szymon Błaszczyk, Michał Maszewski, Filip Rupiński, Szymon Kowalczyk i Maksymilian Wasilewski. Reprezentację dziewcząt tworzyły: Michalina Gałka, Karolina Leszczyńska, Nikolina Maj, Patrycja Pawelec, Antonina Popielarczyk, Anna Sypniewska, Lena Wieczorek.

Później przyszła pora na rywalizację w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII), poprzedzoną, podobnie jak w przypadku młodszej kategorii, uroczystym wyprowadzeniem drużyn do hali basenowej. Zawody otworzył Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta Skierniewic. Miasto reprezentowane było przez drużynę dziewcząt, która zdominowała rywalizację. Skierniewiczanki wygrały wyścig sztafet z ogromną przewagą, a we wszystkich konkurencjach indywidualnych także nie miały sobie równych.

Zespół dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej popłynął w składzie: Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Weronika Michalik, Kaja Nowak, Alicja Rodziewicz, Inez Sarna i Oliwia Zakrzewska.

Opiekunami reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 9 są: Aneta Sarna, Marcin Sarna, Kamil Szczepaniak i Artur Zakrzewski.

W męskiej rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rejon skierniewicki reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Rawy Mazowieckiej. Podopieczni Piotra Zimeckiego zajęli 2. pozycję.

Organizatorem zwodów był Szkolny Związek Sportowy.

Więcej o zawodach w kolejnym wydaniu (18.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy". Dziś zdjęcia z rywalizacji.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...