Za skierniewickimi pływakami pierwsze eliminacje w ramach zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Rywalizacja toczyła się w obiekcie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. (fot. UKS Nawa)

Jesień jest bardzo intensywnym czasem dla pływaków UKS Nawa. Skierniewiczanie w minionym tygodniu rywalizowali w zawodach Szkolnego Związku Sportowego, byli także w Warszawie, Sochaczewie i Wrocławiu. Bardzo udane występy ma za sobą Lena Wieczorek, która w dwóch startach zdobyła sześć medali.

Za skierniewickimi pływakami pierwsze eliminacje w ramach zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. W olimpijskim obiekcie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z roczników 2013-2008.

Znakomite starty ma za sobą Lena Wieczorek, która wywalczyła trzy medale. Skierniewiczanka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 zdobyła złoto na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Swoje konto wzbogaciła o dwa brązowe medale po wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem klasycznym. Medal w stolicy wywalczyła także Maria Urbanek trzecia na 100 metrów stylem grzbietowym.

Skierniewiczanie zajmowali także wysokie pozycje poza podium. Maja Sałkowska była 7. na 50 metrów stylem klasycznym, Tymon Sałkowski 10. na 100 metrów stylem grzbietowym i 8. na

50 metrów stylem motylkowym. Michał Maszewski zajął 10. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Zuzanna Petrykowska była 7. na 100 metrów stylem klasycznym, a Anna Sypniewska 9. na 100 metrów stylem grzbietowym. Poza srebrem Maria Urbanek zajęła także 8. miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Jan Kotowoda był 10. na 100 metrów stylem zmiennym.

UKS Nawa Skierniewice w stolicy reprezentowali także: Pola Klepaczko, Maja Klasztorna, Joanna Kur, Natalia Jankiewicz-Delgado, Lena Lasota, Nela Krawczyk, Helena Perka, Filip Rupiński, Weronika Gajek, Nikolina Maj, Michalina Gałka, Kamila Sałuda, Maria Lendzion oraz debiutujący w zawodach Robert Gomez-Figat.

Wcześniej (11.11) w ramach Święta Niepodległości skierniewiczanie walczyli w XIV Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Sochaczewa.

Dwa medale, złoto i brąz wywalczyła Maria Urbanek w rywalizacji na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem dowolnym. Trzy krążki (złoto i dwa srebra) zdobyła Lena Wieczorek na dystansach: 50 metrów stylem klasycznym, 50  metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym. Złoto na 100 metrów stylem klasycznym zdobyła Zuzia Petrykowska. Anna Sypniewska wywalczyła braz na 50 metrów stylem grzbietowym.

Starty tuż za podium ukończył Bartłomiej Karwat, który zajął 4. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym i 5. na 100 metrów stylem motylkowym. Kaja Nowak uplasowała się na 4. pozycji na 100 metrów stylem grzbietowym. Tymon Sałkowski zajął 5. miejsce na 50 stylem grzbietowym

Nowe doświadczenia sportowe w sochaczewskiej pływalni zdobyli także: Julian Pietrowski, Kamila Sałuda, Nikolina Maj, Zosia Michalska, Karina Starbała, Wojtek Ambroziak, Helena Perka, Jan Kotowoda, Michalina Gałka, Filip Rupiński, Michał Maszewski.

Najstarsza grupa pływaków UKS Nawa, w dniach 11-12 listopada rywalizowała w 32. Międzynarodowym Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu.

O tym starcie w najnowszym wydaniu (18.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".