Za skierniewickimi pływakami pierwsze eliminacje w ramach zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Rywalizacja toczyła się w obiekcie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Za skierniewickimi pływakami pierwsze eliminacje w ramach zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Rywalizacja toczyła się w obiekcie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. (fot. UKS Nawa)

Jesień jest bardzo intensywnym czasem dla pływaków UKS Nawa. Skierniewiczanie w minionym tygodniu rywalizowali w zawodach Szkolnego Związku Sportowego, byli także w Warszawie, Sochaczewie i Wrocławiu. Bardzo udane występy ma za sobą Lena Wieczorek, która w dwóch startach zdobyła sześć medali.

Za skierniewickimi pływakami pierwsze eliminacje w ramach zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. W olimpijskim obiekcie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z roczników 2013-2008.

Znakomite starty ma za sobą Lena Wieczorek, która wywalczyła trzy medale. Skierniewiczanka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 zdobyła złoto na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Swoje konto wzbogaciła o dwa brązowe medale po wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem klasycznym. Medal w stolicy wywalczyła także Maria Urbanek trzecia na 100 metrów stylem grzbietowym.

Skierniewiczanie zajmowali także wysokie pozycje poza podium. Maja Sałkowska była 7. na 50 metrów stylem klasycznym, Tymon Sałkowski 10. na 100 metrów stylem grzbietowym i 8. na

50 metrów stylem motylkowym. Michał Maszewski zajął 10. miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Zuzanna Petrykowska była 7. na 100 metrów stylem klasycznym, a Anna Sypniewska 9. na 100 metrów stylem grzbietowym. Poza srebrem Maria Urbanek zajęła także 8. miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Jan Kotowoda był 10. na 100 metrów stylem zmiennym.

UKS Nawa Skierniewice w stolicy reprezentowali także: Pola Klepaczko, Maja Klasztorna, Joanna Kur, Natalia Jankiewicz-Delgado, Lena Lasota, Nela Krawczyk, Helena Perka, Filip Rupiński, Weronika Gajek, Nikolina Maj, Michalina Gałka, Kamila Sałuda, Maria Lendzion oraz debiutujący w zawodach Robert Gomez-Figat.

Wcześniej (11.11) w ramach Święta Niepodległości skierniewiczanie walczyli w XIV Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Sochaczewa.

Dwa medale, złoto i brąz wywalczyła Maria Urbanek w rywalizacji na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem dowolnym. Trzy krążki (złoto i dwa srebra) zdobyła Lena Wieczorek na dystansach: 50 metrów stylem klasycznym, 50  metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem motylkowym. Złoto na 100 metrów stylem klasycznym zdobyła Zuzia Petrykowska. Anna Sypniewska wywalczyła braz na 50 metrów stylem grzbietowym.

Starty tuż za podium ukończył Bartłomiej Karwat, który zajął 4. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym i 5. na 100 metrów stylem motylkowym. Kaja Nowak uplasowała się na 4. pozycji na 100 metrów stylem grzbietowym. Tymon Sałkowski zajął 5. miejsce na 50 stylem grzbietowym

Nowe doświadczenia sportowe w sochaczewskiej pływalni zdobyli także: Julian Pietrowski, Kamila Sałuda, Nikolina Maj, Zosia Michalska, Karina Starbała, Wojtek Ambroziak, Helena Perka, Jan Kotowoda, Michalina Gałka, Filip Rupiński, Michał Maszewski.

Najstarsza grupa pływaków UKS Nawa, w dniach 11-12 listopada rywalizowała w 32. Międzynarodowym Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu.

O tym starcie w najnowszym wydaniu (18.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zespoły MKS Ósemka w mistrzostwach Polski w...

Paulina Biernat podbija bokserskie ringi w Europie

Sześć medali Wojowników w ostatnim starcie przed...

Rajd Lata w upale

Młodzież Widoku nie dała rady. Czwarta liga musi...

Umowa podpisana. Mirbud przebuduje miejski stadion...

Pływalnia Miejska zamknięta przez dwa pierwsze...

Dawid Kroczek nowym trenerem Unii Skierniewice

Piotr Kocęba zakończył przygodę w roli trenera...