Reprezentacja UKS Nawa bardzo dobrze zaprezentowała się w pływackiej lidze dzieci i młodzików.

Reprezentacja UKS Nawa bardzo dobrze zaprezentowała się w pływackiej lidze dzieci i młodzików. (fot. Adam Michalski)

Pływalnia Miejska NAWA w Skierniewicach była (17.11) areną zmagań młodych adeptów pływania, którzy wzięli udział w pierwszych w sezonie 2021/2022 zawodach w ramach pływackiej, wojewódzkiej ligi dzieci i młodzików organizowanych przez Łódzki Okręgowy Związek Pływacki. Na starcie nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji UKS Nawa, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Pomysłodawcą cyklu jest Łódzki Okręgowy Związek Pływacki, a do głównym celem zawodów jest przygotowanie dzieci z roczników 2009-2011 do startów w ramach ogólnopolskich zawodów, wdrożenie do rywalizacji indywidualnej i zespołowej oraz mobilizacja szkół i klubów do aktywnego szkolenia.

Uczestnicy środowych zawodów startowali w sztafetach mieszanych (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) stylem zmiennym na dystansie 4x50 metrów, w sztafecie 6x50 metrów dowolnym oraz w konkurencjach indywidualnych w stylach: motylkowym, dowolnym, klasycznym i grzbietowym.

W pierwszej konkurencji wzięły udział dwie sztafety gospodarzy, a ekipa złożona z pływaków urodzonych w 2011 roku płynąca w składzie: Filip Rupiński, Tymon Sałkowski, Natalia Jankiewicz-Delgado i Nella Krawczyk zajęła 5. pozycję. Starsi koledzy i koleżanki (rocznik 2010) w składzie: Wojciech Ambroziak, Maria Urbanek, Lena Wieczorek i Jan Kotowoda zajęli 7. miejsce.

W stylu motylkowym w roczniku 2011 Nella Krawczyk zajęła 2. miejsce. Sukces młodszej koleżanki powtórzyła Lena Wieczorek (rocznik 2010), a wysokie miejsca zajęły Anna Sypniewska (5.) i Michalina Gałka (8.). W rywalizacji chłopców z rocznika 2011 3. był Tymon Sałkowski, a 5. Michał Maszewski.

W stylu dowolnym dziewcząt Lena Lasota (rocznik 2011) była 7., a w rywalizacji starszych pływaczek Maria Urbanek zakończyła wyścig na 50 metrów na 2. pozycji. Wysokie 6. miejsce zajęła Kamila Sałuda. Wśród chłopców Filip Rupiński (rocznik 2011) był 8.

W stylu klasycznym Helena Perka (rocznik 2011) zajęła 8. pozycję, rywalizację w roczniku 2010 wygrała Lena Wieczorek. Jan Kotowoda (rocznik 2010) zajął 9. miejsce.

Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym Lena Lasota była 5. (rocznik 2011). Maria Urbanek zwyciężyła w rywalizacji rocznika 2010., Anna Sypniewska zakończyła rywalizację tuż za podium (4. miejsce). Na 50 metrów grzbietowym 3. był Tymon Sałkowski, 7. Filip Rupiński.

W kończących zawody wyścigach sztafet dziewczęta z UKS Nawa w składzie: Maria Urbanek, Lena Lasota, Lena Wieczorek, Karolina Leszczyńska, Nella Krawczyk i Nela Kania zajęły bardzo dobre 3. miejsce. Druga ekipa UKS w zestawieniu: Anna Sypniewska, Helena Perka, Kamila Sałuda, Maria Lendzion, Agata Rakieć i Barbara Golis zajęła 5. pozycję.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Derby w lidze kadetów dla Ósemki

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek z brązowym medalem mistrzostw...

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym...

Pamela Broniarek spełnia marzenia podczas...

Ludzie tenisa wyróżnieni za zasługi dla białego...

Maków stolicą tenisa stołowego

Rekordowa frekwencja podczas turnieju judo

Zwycięstwa Ósemki na inauguracje rozgrywek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA