Remontowali dachy w Zgrodzie Ludowej

Na dwóch chałupach Zagrody Ludowej udało się dokonać remontu kalenic. Działania udało się wykonać dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z samorządu województwa łódzkiego.

Dofinansowanie nie było duże i wynosiło 10 tys. złotych, dlatego kalenice udało się poprawić wyłącznie na dwóch budynkach.

– W tych chałupach przetrzymujemy eksponaty i są one też często wykorzystywane do różnego typu imprez, więc musieliśmy zadbać o nie w pierwszej kolejności – mówi Jolanta Bartosik, sekretarz gminy Lipce Reymontowskie.

Ale urzędniczka podkreśla, że kolejne budynki, także potrzebują podobnych działań remontowych, dlatego gmina będzie dalej poszukiwała dodatkowych pieniędzy.

– W tym przypadku mamy do czynienia ze strzechą, która potrzebuje niemal ciągłej konserwacji, dlatego będziemy dokonywać kolejnych prac w miarę możliwości finansowych – dodaje sekretarz gminy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA