Sport

Piłka nożna

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2021 | 09:58 komentarzy 1
Zespół Unii podczas sobotniego turnieju w grupie przedpołudniowej.

Zespół Unii podczas sobotniego turnieju w grupie przedpołudniowej. (fot. Adam Michalski i Unia Skierniewice)

Kolejne turnieje z cyklu Unia Cup za nami. W weekend grały zespoły złożone z piłkarzy urodzonych w latach 2012, 2013 i 2014.

W sobotę (20.11) jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi, zespoły składały się z młodych adeptów piłki z roczników 2013 i 2014. Zmagania odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie. Rozegrano 28 spotkań, a drużyny zagrały w systemie każdy z każdym bez klasyfikacji końcowej. W turnieju wzięły udział: Unia Skierniewice, Unia Skierniewice II, Futbolaki Bolimów, Widok Skierniewice, Naprzód Brwinów, KAS Konstantynów, Astra Zduny, KKS Koluszki, Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich, Milan Club Polonia Łódź, GKS Ksawerów, LKS Chlebnia i AP Sadkowice. Podczas zakończenia turnieju każdy z zawodników otrzymał medal i upominki, drużyny dostały puchary.

– Nasz klub podczas turnieju reprezentowało aż 26 zawodników – mówi Mateusz Kiczuł, trener Unii.

Widok w sobotniej rywalizacji prowadził Daniel Tryngiel, a drużyna osiedlowych zagrała w składzie: Dominik Felczyński, Szymon Krawczyński, Kostek Machecki, Antek Więcław, Błażej Marat, Piotr Ģłuszcz, Jan Zbroszczyk, Ignacy Kosmala, Jan Podgórski i Olek Mierzejowski.

W niedzielę (21.11) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, odbył się kolejny Turniej Unia Cup 2021. Tym razem do rywalizacji przystąpiły zespoły złożone z adeptów piłki nożnej urodzonych w 2012 roku.

– Edycja Jesienna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do Skierniewic przyjechało 10 zespołów, między innymi z Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego i Zgierza. Naszą Unię reprezentowały dwa zespoły – mówi Karol Skrzydło, opiekun Unii.

Turniej rozpoczęła rywalizacja w grupie porannej a najlepsza była ekipa Astry Zduny. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Boruta Zgierz, Unia Skierniewice, Victoria Bielawy, Orlęta Cielądz i Macovia Maków.

– Nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony. W wielu momentach będąc stroną dominującą i piłkarsko lepszą. Widać, że nasze piłkarskie zmagania przynoszą dobre rezultaty. Z 5 niedzielnych spotkań zespół wygrał 2, zremisował 2 i przegrał 1 spotkanie – relacjonuje Karol Skrzydło.

Po przerwie do rywalizacji przystąpiła grupa popołudniowa. Bezkonkurencyjny okazał się Młodzik Radom, kolejne miejsca zajęły drużyny: Pelikana Łowicz, Unii Skierniewice, Pilicy Tomaszów Mazowiecki, Białki Biała Rawska oraz Boruty Zgierz. Zespół Unii, który zakończył rywalizacje na podium w 5 spotkaniach zdobył 7 punktów, na które złożyły się 2 wygrane, remis i 2 porażki.

– Wszystkie spotkania były wyrównane, a nasza drużyna z meczu na mecz grała co raz lepiej – dodaje trener Skrzydło.

W niedzielnym Turnieju wystąpili: Jakub Klimczyk, Filip Borowicz, Filip Parandyk, Patryk Łajko, Cezary Kupny, Jan Jagodziński, Adam Nowomiejski, Aleksander Chojecki, Franciszek Dyba, Ignacy Kołodziejczyk, Aleksander Uczciwek (grupa poranna) oraz Amelia Kalisiak, Miłosz Kierlanczyk, Franciszek Larczyński, Kacper Łojszczyk, Wiktor Pazurek, Nikodem Pazurek, Sania Pohorielov, Bartek Tromczynski, Jan Wieczorek, Olaf Nowak (grupa popołudniowa). Trenerem ekip Unii jest Karol Skrzydło.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Romcio 0 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Sport to wspaniała rzecz, szczególnie udział dzieci, ważne jest też zachęcanie rodziców i całych rodzin do uprawiania różnych dziedzin sportu. Pamiętacie jak kilka lat temu marsze z kijkami byly pośmiewiskiem teraz to normalne, chodzą starzy i młodzi a smiejmy się ztych co to krytykują - jak mówią dla zdrowia wszystkie chwyty dozwolone.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatetyczny projekt w Szkole Podstawowej nr 7

Druga runda Pucharu Polski 2022/2023 na raty

Druga porażka Jutrzenki w IV lidze

Pucharowe granie. Do walki włączają się ekipy z...

Pełna pula Jutrzenki na inaugurację. Beniaminek...

Trzecioligowa Unia rozpoczęła sezon 2022/2023

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA