Medalistka olimpijska w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska chętnie pozowała do zdjęć z młodzieżą.

Medalistka olimpijska w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska chętnie pozowała do zdjęć z młodzieżą. (fot. Adam Michalski)

Uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach, w środowe (24.11) popołudnie mieli okazję poznać dwukrotną medalistkę Igrzysk Olimpijskich w wioślarstwie Agnieszką Kobus-Zawojską. Organizatorem spotkania było Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk.

Środowe (24.11) spotkanie odbyło się w auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach. Gościem młodzieży z najstarszych klas była dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Jaworska, która w 2016 roku wraz z trzema koleżankami z czwórki podwójnej Marią Springwald, Joanną Leszczyńską i Moniką Ciaciuch zdobyły brąz. Pięć lat później w Tokio wywalczyła srebro, drużynę tworzyły także: Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann.

Mistrzyni świata i Europy bardzo chętnie i szczerze opowiadała o swojej przygodzie ze sportem, wioślarstwem o ulubionym jedzeniu, czym niewątpliwie zaskoczyła uczestników spotkania.

– Po mocnym treningu najbardziej lubię zjeść dobrą pizzę – padło w odpowiedzi na jedno z pytań. Bezpośrednia, miła, otwarta, uśmiechnięta sportsmenka zanim odpowiedziała na pytania młodzieży przeprowadziła krótką, swobodną rozmowę z prowadzącym spotkanie dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym, absolwentem SP nr 9 Mateuszem Jareckim.

Kolejnym punktem programu spotkania były tradycyjne konkursy pełne pozytywnych emocji oraz czas na wspólne zdjęcia oraz autografy.

Z rąk organizatorów spotkania przedstawicieli Skierniewickiego Stowarzyszenia Olimpijczyk Jacka Skowronka, Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego Agnieszka Kobus-Zawojska otrzymała pamiątkę w postaci grawerowanej tablicy z dedykacją.

Spotkanie z wybitną wioślarką było kolejnym z cyklu wydarzeń organizowanych przez stowarzyszenie. Wcześniej, w minionych latach gośćmi w Skierniewicach byli wybitni polscy sportowcy: Otylia Jędrzejczak, Konrad Czerniak, Paweł Fajdek, Radosław Kawęcki, Tomasz Majewski, Zbigniew Bródka, czy Wojciech Makowski.

Więcej o wydarzeniu w kolejnym wydaniu (2.12) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Tydzień do gali Babilon MMA! W oktagonie wystąpi...

Mecz Serc z Okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry...

Juniorzy starsi AZS zakończyli sezon 2021/2022

Lekkoatleci UKS Vis rozpoczęli sezon halowy 2022

Widok i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich ze...

Rekordy życiowie sprinterów Akademii w pierwszym...

AZS wiceliderem, Ósemka trzecia. Doskonała forma...

Babilon MMA

Pako-bud Skierniewicka Liga Futsalu